Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رئیس جمهوری فیلیپین به ناقضان قرنطینه: خودم خاکتان می‌کنم

رئیس جمهوری فیلیپین به ناقضان قرنطینه: خودم خاکتان می‌کنم
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رودریگو دوترته گفت: «اوضاع بدتر می‌شود. در نتیجه من یک بار دیگر جدی بودن مساله را به شما یادآوری می‌کنم و شما هم باید گوش کنید.»

آگهی

رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین چهارشنبه شب از نیروهای پلیس و ارتش این کشور خواست کسانی را که مقررات قرنطینه را نقض می کنند با شلیک گلوله از پای در آورند.

رئیس جمهوری فیلیپین در پیامی تلویزیونی از عموم مردم خواست که در اجرای مقررات قرنطینه برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور با دولت همکاری کنند. رودریگو دوترته گفت: «اوضاع بدتر می شود. در نتیجه من یک بار دیگر جدی بودن مساله را به شما یادآوری می کنم و شما هم باید گوش کنید.»

او در ادامه افزود: «دستور من به نیروهای پلیس و ارتش این است که اگر مشکلی پیش آمد و در وضعیتی قرار گرفتید که آنها [ناقضان مقررات قرنطینه] با شما مقابله کردند و زندگی شما در خطر بود، آنها را با شلیک گلوله از پای در آورید.»

روشن شد؟ کشته می‌شوید! به جای اینکه [شما] مشکل آفرینی [کنید]، من خاکتان می‌کنم.
رودریگو دوترته
رئیس‌جمهوری فیلیپین

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی سپس خطاب به ناقضان مقررات قرنطینه گفت: «روشن شد؟ کشته می شوید! به جای اینکه [شما] مشکل آفرینی [کنید]، من خاکتان می کنم.»

این سخنان رئیس جمهوری فیلیپین در حالی بیان می شود که گزارش ها از بروز ناآرامی در مناطق فقیرنشین مانیل در روز چهارشنبه در اعتراض به توزیع نامناسب آذوقه در میان ساکنان حکایت داشت.

شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در فیلیپین تاکنون جان ۹۶ نفر را گرفته است. این در حالی است ۲۳۱۱ نفر نیز در این کشور آسیایی به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوترته، رئیس‌جمهور فیلیپین از دنیای سیاست کناره‌گیری می‌کند

خروس جنگی پلیس را کشت

نوزاد سه ماهه بعد از جدایی از مادر زندانی‌اش در فیلیپین جان باخت