Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عربستان: مسلمانان فعلا برنامه‌ حج را به تعویق بیندازند

تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر حج عربستان بدنبال شیوع ویروس کرونا در این کشور از مسلمانان جهان خواست تا برنامه‌ریزی برای سفر حج را فعلا به تعویق بیندازند.

آگهی

محمد صالح بن‌طاهر، وزیر حج عربستان سعودی درباره برنامه‌های کشورش در حوزه حج و در سایه شیوع ویروس کرونا از مسلمانان خواست تا برنامه‌ریزی برای انجام مناسک حج امسال را تا رون شدن وضعیت ایجاد شده از ویروس کرونا، به تاخیر بیندازند.

این مقام مسئول در عین حال تاکید کرد پادشاهی عربستان سعودی همه امکانات لازم برای خدمت‌رسانی برای مسلمانان و دیگر اتباع را در اختیار دارد اما در شرایط کنونی سلامت این افراد الویت دارد.

وزیر حج عربستان سعودی گفت: «به همین دلیل ما از همه مسلمانان در سراسر جهان می‌خواهیم تا زمان رسیدن ما به چشم اندازی روشن، از امضای هرگونه قرارداد سفر حج خودداری کنند.»

محمد صالح بن‌طاهر افزود: «پادشاهی عربستان سعودی آماده است تا در همه موارد به حجاج خدمت‌رسانی کند اما با توجه به شرایط کنونی، ما درباره یک بیماری همه‌گیر جهانی صحبت می‌کنیم، بیماری فراگیری که به خواست خدا به زودی از آن رهایی می‌یابیم.»

عربستان در ماه فوریه و به دنبال شیوع ویروس کرونا در این کشور درهای دو شهر مذهبی مکه و مدینه را به روی خارجی‌ها بست، تصمیمی که حتی در زمان شیوع بیماری همه‌گیر آنفولانزای سال ۱۹۱۸ نیز اتفاق نیفتاده بود. آنفولانزای همه‌گیر در آن وقت ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان را به کام مرگ کشاند.

در عربستان سعودی تا کنون بیش از ۱۵۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۱۰ مرگ گزارش شده است و این کشور همچنین مانند بسیاری کشورهای جهان تمامی پروازهای تجاری ورودی و خروجی را به حالت تعلیق درآورده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روزه‌داری با کرونا؛ تعطیلی اماکن مذهبی در ایران و بسته شدن مسجدالاقصی در رمضان

کرونا در عربستان سعودی؛ بازگشایی مطاف کعبه

هشدار عربستان نسبت به گرمای بیش از حد در مراسم حج؛ چهل زائر ایرانی بستری شدند