تست کرونای نتانیاهو منفی شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تست کرونای نتانیاهو منفی شد
Copyright  AP

نتیجهٔ تست کرونای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائيل روز دوشنبه در حالی منفی اعلام شد که وی همچنان در قرنطینهٔ احتیاطی باقی می‌ماند.

آقای نتانیاهو که ۷۰ سال دارد پس از آن در قرنطینه قرار گرفت که روز دوشنبه روشن شد یکی از کارکنان دفترش به کرونا مبتلا شده است.

دفتر نخست‌ وزیری اسرائيل اعلام کرد حتی پیش از آنکه نتایج آزمایش‌ها بیاید نخست وزیر تصمیم گرفت به همراه کارکنان نزدیک به خود راهی قرنطینه احتیاطی شود. علاوه بر کارکنان نزدیک، از خانوادهٔ وی نیز تست کرونا گرفته شد که نتیجهٔ آن منفی بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر نخست‌ وزیر اسرائيل سخت تلاش دارد با تشکیل دولت تازه‌اش به این بحران سلامت جامعه روبرو شود.

حزب بنیامین نتانیاهو گفتگوهای مبسوطی را با حزب آبی‌ و سفید به رهبری بنی گانتس، رقیب پیشین وی انجام داده تا دولت ائتلافی «اتحاد و بحران» را به‌ویژه برای مقابله با بیماری همه‌گیر کوید-۱۹ در اسرائيل تشکیل دهد.

هر دو حزب روز یکشنبه اعلام کردند «پیشرفت عمده‌ای» در مذاکرات برای پایان دادن به طولانی‌ترین بحران سیاسی تاریخ این کشور صورت گرفته است.

بیش از یک سال است که هیچ حزبی نتوانسته اکثریت کرسی‌های مجلس اسرائیل را برای تشکیل دولت به دست آورد. این درحالی است که تا کنون ۴۶۹۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در اسرائيل گزارش شده و ۱۶ تن نیز در اثر بیماری کوید-۱۹ جان باخته‌اند.