Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پنج مورد مجاز تردد که فرانسویان با آن مشمول پرداخت جریمه قرنطینه نمی‌شوند

Virus Outbreak France
Virus Outbreak France Copyright Francois Mori/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Francois Mori/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس دستورالعمل دولت فرانسه، افرادی که به دلایل موجه می‌خواهند از خانه بیرون بروند، باید فرم ویژه‌ای را پر کنند.

آگهی

مردم فرانسه به تشخیص دولت و با هدف شکسته شدن زنجیره انتقال کرونا از ظهر روز سه‌شنبه ۱۷ مارس (۲۷ اسفند)، برای مدت دست کم دو هفته به حصر خانگی رفته‌اند.

هنوز معلوم نیست این قرنطینه ملی بعد از پایان دو هفته برداشته می‌شود یا نه، اما امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در چند روز اخیر دست کم دو بار گفته است که این تازه «ابتدای کار» کروناست.

امانوئل ماکرون که روز جمعه برای بررسی احتمال تمدید دوره قرنطینه در نشست شورای دفاع ملی شرکت کرده بود گفت که این دوره «فعلا» نه تنها تمدید نمی‌شود، بلکه دولت محدودیت‌های سختگیرانه‌تری برای رفت و آمد و حضور در فضای همگانی پیش‌بینی کرده است.

بنا بر آمار رسمی تا عصر روز شنبه ۲۱ مارس، ۱۲ هزار و ۶۱۲ نفر در فرانسه به کرونا مبتلا شده و ۴۵۰ تن نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.

جریمه نقض قرنطینه

دولت فرانسه از ابتدای اجرای طرح قرنطینه در ظهر روز سه‌شنبه، برای هر مورد نقض مقررات و محدودیت رفت و آمد ۳۸ یورو جریمه تعیین و اعمال کرده بود. این مبلغ بی‌درنگ به ۱۳۵ یورو افزایش یافت و آن گونه که کریستف کاستنر، وزیر کشور فرانسه گفته است، ممکن است به ۳۷۵ یورو هم برسد. کاستنر روز سه‌شنبه در توییتر خود نوشت که مأموران پلیس و ژاندارمری این کشور تاکنون نزدیک به ۴۰ هزار مورد جریمه برای نقض مقررات قرنطینه صادر کرده‌اند.

اظهارنامه
فرمی که شهروندان فرانسه ملزمند به هنگام خروج از خانه پر کننداظهارنامه

موارد استثنا و اظهارنامه

تنها چند مورد استثنا برای مقررات قرنطینه و امکان خروج موجه از خانه اعلام شده است. بر اساس دستورالعمل دولت فرانسه، افرادی که به دلایل موجه می‌خواهند از خانه بیرون بروند، باید فرم ویژه‌ای را پر کنند. در این فرم موارد زیر به عنوان استثنا برای قرنطینه پیشنهاد شده که فرد باید یکی از آنها را علامت بزند:

۱. جابجایی میان منزل و محل کار در صورتی که دورکاری امکان‌پذیر نباشد یا جابجایی شغلی در صورتی که قابل به تعویق انداختن نباشد.

۲. جابجایی برای خرید مایحتاج اولیه در فروشگاه‌های مجاز که دولت فهرست آنها را منتشر کرده است.

۳. جابجایی به دلایل پزشکی.

۴. جابجایی به دلایل خانوادگی مهم، برای کمک به افراد آسیب‌پذیر یا نگهداری کودک.

۵. جابجایی کوتاه در محدود اطراف منزل برای فعالیت بدنی فردی یا به گردش بردن حیوان خانگی، به استثنای هر گونه فعالیت ورزشی دسته‌جمعی.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در فرانسه هر کسی که قصد داشته باشد به دلایل پیش‌گفته در دوران قرنطینه از منزل خارج شود، باید پس از علامت زدن یکی از این موارد در اظهارنامه دولتی، آن را امضا کرده و تاریخ بزند. فرد در هنگام حضور در خارج از منزل اگر با مأموران پلیس یا ژاندارمری مواجه شد، می‌تواند این برگه را به عنوان مجوز نشان بدهد. برای مشاغلی که در آنها دورکاری امکان‌پذیر نیست، مجوز خروج باید به امضای کارفرمای فرد برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زوج فرانسوی به دلیل خرگوش‌گردانی در شرایط قرنطینه جریمه شدند

صابون‌های دست‌ساز مارسی با شیوع کرونا در فرانسه دوباره رونق گرفت

هزاران زن در سرتاسر فرانسه علیه اوج‌گیری جریان راست افراطی به خیابان‌ها آمدند