Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صابون‌های دست‌ساز مارسی با شیوع کرونا در فرانسه دوباره رونق گرفت

صابون‌های معروف مارسی در روزهای شیوع کرونا در فرانسه
صابون‌های معروف مارسی در روزهای شیوع کرونا در فرانسه Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شیوع کرونا بسیاری از صنایع را تحت تاثیرقرار داده و آنها را با رکود مواجه کرده است اما کارگاه‌های صابون سازی دست ساز فرانسه در شهر مارسی روزهای خوشی را سپری می کنند.

آگهی

با شیوع ویروس کرونا، صابون های دست ساز و مشهور «مارسی» که سال‌هاست بیشترین محبوبیت را میان گردشگران خارجی دارد، دوباره در میان خود فرانسوی‌ها طرفداران زیادی پیداکرده است.

خانواده برونا، یکی از اصلی ترین تولیدکنندگان این صابون سنتی و دست ساز هستند. پدربزرگ سرژ برونا، صاحب این کارگاه، یک قرن پیش تولید این صابون را آغاز کرده است.

سرژ برونا

پدر سرژ برونا در زمان جنگ دوم جهانی شاهد مصادره کارگاه از سوی آلمان‌های نازی بود. امروز اما وی به همراه فرزندان و کارکنان دیگر با ماسک‌های ویژه روزهای پرمشتری را سپری می کنند. کارگاه آنها در بندر مارسی، دومین شهر بزرگ فرانسه است.

مالک کارگاه معتقد است با وجود این که در صنعت صابون سازی هستند اما کارگران کارگاه ناگزیر باید از ماسک های ویژه استفاده کنند.

کارگاه صابون سازی

می توان گفت که صنعت صابون در زمره معدود صنایعی است که در رکورد وحشتناک ناشی از شیوع کرونا، روزهای روشنی را سپری می کند. سرژ برونا می گوید مشتریان فروشگاهش در روزهای اخیر ۳۰ درصد بیشترشده‌اند. هم چنین سفارش‌های این کارگاه چهار برابرشده‌اند.

اولین کارگاه صابون سازی فرانسه در قرون وسطی و در سال ۱۳۱۷ میلادی در شهر مارسی تاسیس شد. طاعون سیاه در قرون وسطی و خصوصا در جنوب فرانسه قربانیان فراوانی می گرفت و صابون مارسی یکی از مهم‌ترین وسایل مبارزه با شیوع طاعون بود.

آسوشیتدپرس
صابون‌های معروف مارسیآسوشیتدپرس

به همین دلیل هم قرن‌ها این شهر کانون اصلی تولید صابون‌های دست ساز فرانسه باقی ماند. شهرت این صابون‌ها هم به «مارسی» در همین راستاست. در حال حاضر ۹۰ کارگاهی که تاسیس آنها به قرن نوزدهم برمی گردد در این شهر دایرهستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صابون‌ هتل‌های لوکس چطور جان کودکان فقیر را نجات می‌دهد؟

پنج مورد مجاز تردد که فرانسویان با آن مشمول پرداخت جریمه قرنطینه نمی‌شوند

پزشکان و پرستاران علیه دولت فرانسه به اتهام «دروغگویی حکومتی» درباره ویروس کرونا شکایت کردند