ویروس‌کرونا مصرف‌کنندگان ماری‌جوانا را در هلند به صف کرد

 ویروس‌کرونا مصرف‌کنندگان ماری‌جوانا را در هلند به صف کرد
Copyright  خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز

با شیوع ویروس کرونا در هلند و اجرای قوانین قرنطینه از سوی دولت، برخی از شهروندان برای خرید ماری جوانا در مقابل فروشگاه های این کشور صف کشیدند.

برخی شهروندان هلندی در حالی که ویروس کرونا قاره اروپا را با بحرانی بی‌سابقه روبرو کرده است در مقابل مغازه‌های فروش ماری‌جوانا در صف‌هایی طولانی به انتظار ایستادند.

در زمانی که ویروس کرونا قاره اروپا را با بحرانی بی سابقه روبرو کرده است، برخی از شهروندان هلندی در مقابل مغازه های فروش ماری‌جوانا صف طولانی شکل داده‌اند.

فروش ماری‌جوانا در هلند آزاد است و بسیاری از شهروندان از ترس قرنطینه احتمالی هلند، به کافی شاپ‌ها و مغازه‌های محل فروش ماری‌جوانا مراجعه کردند تا ماده مصرفی خود برای روزهای آینده را تهیه کنند.

ماری‌جوانا جزو مایحتاج اولیه محسوب نمی شود و از یکشنبه ساعت ۶ بعدازظهر با تصمیم دولت هلند درهای کافی شاپ های این کشور بسته شدند.

یکی از شهروندان که در صف خرید ماری جوانا است به خبرنگار خبرگزاری فرانسه می گوید: «احتمالا تا دو ماه دیگر این مغازه‌ها باز نمی شوند و ما نمی توانیم برای خرید به اینجا مراجعه کنیم.»

اما مشکل دیگر مشتریان این مغازه‌ها این است که هر مصرف کننده تنها می تواند هربار ۵ گرم و نه بیشتر برای استفاده شخصی خریداری کند و این باعث نگرانی برخی از مصرف کنندگان همیشگی این ماده مخدر شده است.

طبق قانونی که در سال ۱۹۷۶ در پارلمان این کشور تصویب و قانونی شد هر نفر می تواند تا سقف ۵ گرم ماری‌جوانا از فروشگاه های مجاز بخرد.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا