هشدار پزشکان نسبت به مصرف ماری‌جوانا: قانونی بودن دلیل ایمن بودن نیست

هشدار پزشکان نسبت به مصرف ماری‌جوانا: قانونی بودن دلیل ایمن بودن نیست
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که شماری از کشورهای جهان روند قانونی اعلام کردن مصرف ماری‌جوانا را آغاز کرده‌اند، شماری از پزشکان کانادایی در تحقیقی جدید نسبت به عوارض مصرف آن هشدار داده‌اند.

آگهی

در حالی که شماری از کشورهای جهان روند قانونی اعلام کردن مصرف ماری‌جوانا را آغاز کرده‌اند، شماری از پزشکان کانادایی در تحقیقی تازه نسبت به عوارض مصرف آن هشدار داده‌اند.

در مقاله‌ای که در نشریه بنیاد طبی کانادا منتشر شده است، پژوهشگران در دانشگاه تورنتو هشدار داده‌اند عدم آگاهی مصرف‌کنندگان ماری‌جوانا از عوارض آن و طول زمانی که این ماده بر بدن آن‌ها تاثیر می‌گذارد می‌تواند نگران‌کننده باشد.

ماری‌جوانا در سال ۲۰۱۸ در کانادا قانونی اعلام شد و مطابق نتایج یک نظرسنجی سراسری در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۷ درصد پاسخ‌دهندگان تایید کرده بودند که حداقل یک بار در طول سه ماه گذشته این ماده را مصرف کرده‌اند.

پزشکان در مقاله تازه خود گفته‌اند زمانی که فردی ماری‌جوانا می‌کشد، به فاصله چند دقیقه احساس سرخوشی می‌کند. اما اثرات روانی آن می‌تواند تا ۴ ساعت بعد شروع به ظاهر شدن کند و تا ۸ ساعت و حتی بیشتر دوام داشته باشد.

این تاخیر در روند ظهور عوارض می‌تواند فرد مصرف‌کننده را به اشتباه بیاندازد که میزان مصرف را بالا ببرد بی‌خبر از آن‌که اثرات مصرف نیاز به زمان دارند تا خود را نشان بدهند.

نگرانی‌ها درباره مصرف ماری‌جوانا از آن جهت بیشتر شده است که با قانونی اعلام شدن این ماده، محصولاتی همچون شیرینی‌، نوشیدنی و اقلام پخته شده با ماری‌جوانا به صورت گسترده‌ای به بازارها راه یافته‌اند.

در این مقاله از پزشکان خواسته شده است تا به طور علنی با مراجعان خود درباره عوارض مصرف ماری‌جوانا، خطرات ناشی از آن از جمله تاثیر منفی بر روند یادگیری در مغز، تاثیرات سوء آن بر رانندگی و طریقه مصرف ایمن آن صحبت کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پهپاد بر شهر تل‌آویو اسرائیل ماری‌جوانا فرو ریخت

کشف بزرگترین مزرعه کشت ماری جوانا در شمال فرانسه

رئیس جمهوری مکزیک به دنبال مجاز کردن مصرف دارویی ماری جوانا