Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افتتاح اولین کافه استعمال ماری‌جوانا در هالیوود

افتتاح اولین کافه استعمال ماری‌جوانا در هالیوود
Copyright  REUTERS/Mike Blake
Copyright  REUTERS/Mike Blake
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مدیران این کافه-رستوران همچنین یک منوی ویژه تهییه کرده‌اند که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند غذای متناسب با نوع ماری‌جوانای مورد نظر خود را انتخاب کنند.

آگهی

اولین کافه‌-رستوران آمریکایی که مصرف ماری‌جوانا در آن آزاد است روز سه‌شنبه ۹ مهر (۱ اکتبر) در غرب هالیوود در ایالت کالیفرنیا افتتاح شد و افراد زیادی برای ورود به آن صف کشیدند.

ماری‌جوانا مدتی است که در برخی ایالت‌های آمریکا قانونی شده اما مصرف‌کنندگان آن اجازه داشتند فقط در منازل و مکان‌های خصوصی سیگار حاوی این ماده را استعمال کنند.

ماری‌جوانا که در فرهنگ عامه با نام‌های علف و گل نیز شناخته می‌شود یک داروی فعال کننده روان است که از زمان‌های باستان کشف و مصرف شده است. از این ماده برای اهداف درمانی و تفریحی استفاده می‌شود. ماری‌جوانا از برگ و گل گیاه شاه‌دانه به‌دست می‌آید و حاوی تتراهیدروکانابینول است که احساس سرخوشی را در مصرف‌کنندگان بوجود می‌آورد.

اکنون با گذشت دو سال از قانونی شدن مصرف ماری‌جوانا در ایالات کالیفرنیا، کافه لُول (Lowell) درهای خود را بر روی علاقه‌مندان به مصرف آن گشوده است. این کافه همچنین غذاهای مختلف و متنوعی سرو می‌کند.

آنها همچنین یک منوی ویژه تهییه کرده‌اند که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند غذای متناسب با نوع ماری‌جوانای مورد نظر خود را بیابند.

بیشتر بخوانید:

این کافه-رستوران دارای فضای غذاخوری داخلی و خارجی و یک سیستم تصفیه هوا با تکنولوژی پیشرفته است. مدیران می‌گویند دود ناشی از تدخین سیگارهای مایجوانا از طریق این سیستم تهویه کشیده شده و در محیط باقی نمی‌ماند.

کافه لُول در میان هشت کافه یا رستورانی که مجوز مصرف ماری‌جوانا را دریافت کرده‌اند قرار دارد و اولین کافه مجوزدار در ایالات متحده آمریکاست که به منظور مصرف ماری‌جوانا گشایش یافته است.

مشتریان این کافه-رستوران از افتتاح آن بسیار خوشحالند. برخی گفتند که پیشتر برای لذت بردن از مصرف ماری‌جوانا به کشورهایی که استعمال آن آزاد است از جمله هلند سفر کرده‌اند ولی اکنون می‌توانند آن را در کشورشان تجربه کنند.

REUTERS/Mike Blake
REUTERS/Mike Blake
REUTERS/Mike Blake
REUTERS/Mike Blake
REUTERS/Mike Blake
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فروش قانونی ماریجوانا در داروخانه های پایتخت اروگوئه

تولید ماریجوانا در شیلی با اهداف درمانی

علت مرگ متیو پری بازیگر سریال «فرندز» اعلام شد