دانشمند چینی: شیوع کرونا در جهان احتمالا تا ماه ژوئن خاتمه می‌یابد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دانشمند چینی: شیوع کرونا در جهان احتمالا تا ماه ژوئن خاتمه می‌یابد
کپی رایت  AP

ژونگ نانشان، دانشمند سرشناس چینی روز پنجشنبه گفت که شیوع ویروس جدید کرونا در سطح جهان احتمالا تا ماه ژوئن (خرداد/تیر) به پایان می‌رسد.

این متخصص ۸۳ ساله بیماری‌های همه‌گیر پیش از این ویروس سارس را در سال ۲۰۰۳ کشف کرده بود. او تاکید کرد که بسیاری از افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا که از خارج از چین وارد این کشور می‌شوند علائم ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» را ندارند.

وی در عین حال افزود که آمار ابتلای مجدد به نوع جدید ویروس کرونا در میان بیماران بهبودیافته از «کووید ۱۹» پایین است.

توصیه من این است که تمام کشورها از دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت پیروی کنند و در سطح ملی وارد عمل شوند.
ژونگ نانشان
دانشمند کشف کننده ویروس سارس

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ژونگ نانشان در بخشی از سخنان روز پنجشنبه خود تاکید کرد که اگر کشورها امکانات خود را برای مقابله با انتقال ویروس جدید بسیج کنند احتمالا شیوع این ویروس تا ماه ژوئن پایان می‌یابد.

ژونگ نانشان یکی از مشاوران ارشد دولت چین در امور بهداشتی و پزشکی است. این دانشمند چینی همچنین خواستار واکنش «قاطع» کشورهای جهان در برابر شیوع ویروس جدید کرونا شد.

وی گفت: «توصیه من این است که تمام کشورها از دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت پیروی کنند و در سطح ملی وارد عمل شوند.»

ژونگ نانشان هشدار داد که اگر برخی از کشورها اقدامات لازم را برای مقابله با نوع جدید ویروس کرونا انجام ندهند ممکن است شیوع این ویروس پس از ماه ژوئن نیز ادامه یابد.

کاشف ویروس سارس در مورد احتمال تاثیر گرم شدن هوا در ماه های آینده بر شیوع ویروس جدید کرونا اظهار داشت که شیوع ویروس‌های مشابه کرونا اغلب در ماه‌های گرم سال کاهش می‌یابد.