Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتخابات مقدماتی دموکرات‌های آمریکا؛ بایدن از سندرز پیش افتاد

انتخابات مقدماتی دموکرات‌های آمریکا؛ بایدن از سندرز پیش افتاد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیروزی بایدن در ایالت میشیگان برای او بسیار مهم‌تر از ایالت‌های دیگر بود زیرا برنی سندرز امید زیادی به پیروزی در این ایالت داشت.

آگهی

بر اساس آخرین نتایج اعلام شده از انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا تا بامداد چهارشنبه ۲۱ اسفند (۱۱ مارس)، جو بایدن از برنی سندرز پیشی گرفته است.

به این ترتیب نامزد ۷۷ ساله دموکرات و معاون رئیس جمهوری در زمان اوباما توانسته جایگاه خود را به عنوان پیشتاز در رقابت دموکرات‌ها برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر تثبیت کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نتایج اولیه انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در روز سه‌شنبه در شش ایالت نشان می‌دهد که جو بایدن دست کم در چهار ایالت میشیگان، میسوری، میسیسیپی و آیداهو از رقیب سرسخت خود پیش افتاده است. نتایج انتخابات روز سه‌شنبه در دو ایالت داکوتای شمالی و واشنگتن هنوز اعلام نشده، اما بایدن به هر روی تا این زمان پیشتاز است.

در این میان، پیروزی بایدن در ایالت میشیگان برای او بسیار مهم‌تر از ایالت‌های دیگر بود زیرا برنی سندرز امید زیادی به پیروزی در این ایالت داشت. در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در سال ۲۰۱۶، سندرز توانسته بود از رقیب خود در آن زمان یعنی هیلاری کلینتون جلو بیفتد، اما روز گذشته او در این ایالت تنها ۳۷ درصد آرا را به دست آورد. آرا جو بایدن در این ایالت ۵۳ درصد بود.

جو بایدن روز در انتخابات مقدماتی سه‌شنبه ۳ مارس (۱۳ اسفند) که «سه‌ شنبه بزرگ» خوانده می‌شود، توانسته بود در ۱۰ ایالت دیگر برنی سندرز و دیگر رقبای خود را شکست دهد.

رقابت‌های مقدماتی یا درون‌حزبی دموکرات‌ها تاکنون در ۱۸ ایالت آمریکا برگزار شده و با حذف بیشتر داوطلبان، اکنون رقابت اصلی میان بایدن و سندرز، سناتور چپگرای ورمونت جریان دارد. تالسی گابارد، دیگر داوطلب دموکرات شرکت‌کننده در رقابت‌های مقدماتی بختی برای پیروزی ندارد.

هر دو داوطلب نامزدی دموکرات‌ها برنامه تجمع انتخاباتی سه شنبه شب خود را به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا لغو کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسانه‌های آمریکا: بایدن در ایالت واشنگتن پیروز انتخابات دموکرات‌ها شد

برنی سندرز فاتح رقابت‌ مقدماتی دموکرات‌ها در ایالت نیوهمپشایر شد

در نخستین نشست کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان با حضور ترامپ و معاون اول جوانش چه گذشت؟