لیگ قهرمانان اروپا؛ شکست یوونتوس در لیون و پیروزی پپ بر زیزو در مادرید

لیگ قهرمانان اروپا؛ شکست یوونتوس در لیون و پیروزی پپ بر زیزو در مادرید
Copyright  Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved   -   Manu Fernandez
نگارش از یورونیوز فارسی

در حالی که شهروندان لیونی نگران حضور ۳ هزار هوادار تورینی به علت احتمال انتقال کرونا از ایتالیا به شهرشان بودند، المپیک لیون توانست با نتیجه ۱-۰ یوونتوس را شکست دهد و گامی مهم برای صعود به مرحلۀ یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بردارد.

دور رفت مرحلۀ یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل جاری با برگزاری دو دیدار دیگر به پایان رسید.

چهارشنبه شب، تیم فوتبال المپیک لیون پذیرای یوونتوس ایتالیا بود و در نهایت فرانسوی‌ها توانستند با یک گل گورخرها را شکست دهند. 

در این مسابقه لوکاس توسارت، تک گل تیم لیون را در دقیقه ۳۱ وارد دروازۀ راه‌راه‌پوشان تورینی کرد تا گام بزرگی برای صعود به مرحلۀ بعد برداشته شود.

APDaniel Cole

در این روز شاگردان مائوریتزیو ساری نتوانستند حتی یک شوت درون چارچوب به ثبت برسانند. یوونتوس حالا باید در انتظار بازگشت در مسابقه دوم در تورین بماند تا بتواند رویای پایان دادن به حسرت ۲۵ سالۀ قهرمانی در اروپا را همچنان زنده نگه دارد.

اما حواشی پیش از این مسابقه، بر ابعاد ورزشی آن غلبه داشت.
در حالی که این روزها ایتالیا به اصلی‌ترین مرکز شیوع کرونا در اروپا تبدیل شده، ۳ هزار هوادار تورینی برای تماشای این مسابقه راهی لیون شده بودند. این در حالی بود که فرانسوی‌ها مخالف این موضوع و خواهان ممنوعیت حضور هواداران گورخرها برای این مسابقه در شهرشان بودند. با این وجود آنها بدون مشکل توانستند برای تماشای این مسابقه به فرانسه بیایند و تیم مورد علاقه خودرا تشویق کنند.

Copyright 2020 The Associated Press. All rights reservedLaurent Cipriani

در دیگر مسابقه مرحلۀ یک هشتم نهایی، رئال مادرید در خانه مغلوب منچسترسیتی شد. در مسابقه‌ای که اولین جدال زین‌الدین زیدان و پپ گواردیولا در قامت سرمربی به شمار می‌رفت، این سفیدپوشان مادریدی بودند که در دقیقه ۶۰ با گل ایسکو پیش افتادند.

Copyright 2018 The Associated Press. All rights reservedManu Fernandez

اما این پایان کار نبود و منچستری‌ها در دقایق ۷۸ و ۸۳ با گل‌های گابریل ژیسوس و کوین دی‌بروینه از میزبان پرافتخار خود عبور کردند.
شب تلخ مادریدی‌ها در دقیقه ۸۶ با اخراج سرخیو راموس تکمیل شد تا شاگردان زیدان بدون ادن هازارد، ستاره مصدوم و البته کاپیتان این تیم به علت محرومیت، به ورزشگاه اتحاد بروند.

Copyright 2020 The Associated Press. All rights reservedBernat Armangue

بازی‌های دور برگشت مرحلۀ یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، از روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند و با مسابقۀ تیم‌های والنسیا و آتلانتا در اسپانیا و لایپزیک و تاتنهام در آلمان پی گرفته خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا