Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

طرح‌ریزی یک «سازمان تروریستی» برای کشتار مسلمانان و پناهجویان در آلمان؛ ۱۲ عضو بازداشت شدند

Protestors march with flags during a demonstration of the far-right party 'The third way' in Plauen, Germany, Wednesday, May 1, 2019
Protestors march with flags during a demonstration of the far-right party 'The third way' in Plauen, Germany, Wednesday, May 1, 2019 Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دفتر دادستان فدرال آلمان: «هدف این سازمان تزلزل و در نهایت نابودی نظام دموکراتیک و انسجام اجتماعی جمهوری فدرال بود تا شرایط شبیه به جنگ داخلی در کشور ایجاد شود. آنها در حال برنامه ریزی حملاتی علیه سیاستمداران، پناهجویان و مسلمان بودند اما این حملات قریب الوقوع نبودند.»

آگهی

پلیس آلمان روز جمعه ۱۲ مرد را به ظن تاسیس و حمایت از یک «سازمان تروریستی» راست افراطی که هدفش برنامه‌ریزی برای حمله به سیاستمداران، مسلمانان و پناهجویان بود، دستگیر کرد.

دادستان‌ها گفته اند که ۴ نفر از این مظنونان یک «سازمان تروریستی» را در سپتامبر ۲۰۱۹ تاسیس و بطور مستمر با یکدیگر ملاقات و در اتاق‌های گفتگوی آنلاین با یکدیگر ارتباط داشته‌اند.

پلیس آلمان می‌گوید آنها برنامه قریب‌الوقوعی برای انجام حمله در آلمان نداشته‌اند.

هشت مرد دیگر دستگیر شده‌ مظنون به حمایت از این سازمان با جمع آوری پول و اسلحه هستند.

دفتر دادستان فدرال آلمان با اشاره به اینکه هدف این مظنونان ایجاد بی‌نظمی و فضایی از ترس شبیه به یک جنگ داخلی در آلمان بوده، افزوده است:‌«هدف این سازمان تزلزل و در نهایت نابودی نظام دموکراتیک و انسجام اجتماعی جمهوری فدرال بود تا شرایط شبیه به جنگ داخلی در کشور ایجاد شود. آنها در حال برنامه ریزی حملاتی علیه سیاستمداران، پناهجویان و مسلمان بودند اما این حملات قریب الوقوع نبودند.»

دولت آلمان از سال گذشته تمهیداتی را برای مواجه با خشونت گروههای راست افراطی در پاسخ به افزایش جرایم مرتبط با نفرت پراکنی، به اجرا گذاشته است.

این اقدامات پس از آن به اجرا گذاشته شد که یک سیاستمداران حامی پناهجویان به دست راستگرایان افراطی در آلمان به قتل رسید و همچنین حمله مرگباری به یک کنیسه یهودیان و یک مغازه فروش کباب صورت گرفت.

آلمان در پی این حملات قوانین مالکیت اسلحه را سخت تر کرده است و نظارت دقیق‌تری بر سخنانی که از روی نفرت در فضای آنلاین منتشر می شود، اعمال می کند.

آلمان می گوید که حدود ۹۰ درصد از ۱۸۰۰ اقدامی که علیه یهودیان در سال گذشته در آلمان صورت گرفته از طرف افراد حامی راست افراطی بوده است.

آژانس اطلاعات داخلی آلمان تخمین زده است که حدود ۲۴ هزار و ۱۰۰ «راستگرای افراطی» در آلمان وجود دارد که حدود نیمی از آنها بطور بالقوه خشن هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سطح تهدید امنیتی راست افراطی در آلمان «بسیار بالا» اعلام شد

تیراندازی در ۲ قهوه‌خانه آلمان؛ درباره این حملات چه می‌دانیم؟

صدراعظم آلمان: پناهجویان مرتکب جنایت باید از کشور اخراج شوند