در حملات هوایی به مناطق تحت کنترل شورشیان سوریه ۹ غیرنظامی کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
در حملات هوایی به مناطق تحت کنترل شورشیان سوریه ۹ غیرنظامی کشته شدند
کپی رایت  عکس از آسوشیتدپرس

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه اعلام کرد که دستکم ۹ غیرنظامی در حملات هوایی به مناطق شمال غربی این کشور کشته شدند.

بنا به گزارش این گروه هفت تن از این افراد در روستای «سرمین» در استان ادلب جان خود را از دست دادند.

یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه از «سرمین» گزارش داده که شاهد تلاش امدادرسانان برای یافتن اجساد کشته شدگان حمله هوایی به این روستا در میان آوار به جا مانده از تخریب یک ساختمان دو طبقه بوده است.

بنا به همین گزارش اجساد دو کودک ۹ و ۱۳ ساله از زیر آوار این ساختمان در «سرمین» بیرون کشیده شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر در حمله هوایی به شهر «بنش» در استان ادلب نیز یک کودک کشته شد. حمله جداگانه ای به شهر «اتارب» در استان حلب نیز جان یک نفر را گرفت.

دیده بان حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن اعلام کرده است که با توجه به اطلاعاتی که تاکنون در اختیار دارد نمی تواند تعیین کند که حملات هوایی روز یکشنبه از سوی نیروهای دولتی سوریه انجام شده است یا نیروی هوایی روسیه؛ این گروه اغلب با بررسی محل حملات هوایی، نقشه پرواز و نوع جنگنده ها و مهمات استفاده شده عامل حملات هوایی را معرفی می کرد.

شورشیان مخالف دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه کنترل استان ادلب و بخش هایی از استان های ادلب، حما و لاذقیه را در دست دارند. اغلب این مناطق تحت کنترل گروه هیات تحریر الشام (بازوی پیشین القاعده در سوریه) قرار دارد.

دولت سوریه بر عزم خود برای بازپس گیری مناطق تحت کنترل شورشیان تاکید می کند.

طبق اعلام سازمان ملل متحد از ماه دسامبر (آذر/دی) بیش از ۳۸۸ هزار نفر به دلیل درگیری ها بین شورشیان و نیروهای دولتی و همچنین حملات هوایی به مناطق تحت کنترل مخالفان مجبور به ترک محل سکونت خود شده اند.