Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تنوع جنسیتی در ایموجی‌های ۲۰۲۰: از تراجنسیتی‌ تا زن محجبه

تنوع جنسیتی در ایموجی‌های ۲۰۲۰: از تراجنسیتی‌ تا زن محجبه
Copyright public domain
Copyright public domain
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از دیگر ایموجی‌های فراجنسیتی که در سری جدید به چشم خواهند خورد ایموجی مردی در حال شیر دادن کودک با شیشه شیر، ایموجی زن در لباس دامادی و مرد در لباس عروس و نیز زن محجبه خواهند بود.

آگهی

کنسرسیوم یونیکد، سازمان غیرانتفاعی تنظیم‌کننده مقررات در زمینه متن‌های کامپیوتری، ۱۱۷ ایموجی جدید را برای اضافه شدن در نسخه تازه ایموجی‌های مورد استفاده در شبکه‌های اجتماعی و پلتفورم های انتقال متن به تصویب رساند.

مطابق اعلام این نهاد، ۶۲ ایموجی جدید و ۵۵ ایموجی قدیمی که اکثر آن‌ها با هدف به رسمیت شناختن بیشتر تنوع جنسیتی تغییر کرده‌اند، در بسته نسخه ۱۳ ایموجی‌های مورد تأیید دیده خواهند شد.

استفاده از ایموجی‌ها، که شامل تصاویر آدمک‌ها، اشیاء و نمادها هستند، به صورت گسترده در ارتباطات نوشتاری در سطح شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای پیام‌رسان رواج دارد. سازمان کنسرسیوم یونیکد وظیفه تایید انتشار اولیه این ایموجی‌ها را بر عهده دارد.

از جمله ایموجی‌های جدید پرچم تراجنسیتی‌ها و همچنین یک ایموجی با نماد تراجنسیتی‌هاست. دو شرکت گوگل و مایکروسافت در سال گذشته از کمپینی برای اضافه شدن این ایموجی‌ها پشتیبانی کرده بودند.

از دیگر ایموجی‌های فراجنسیتی که در سری جدید به چشم خواهند خورد ایموجی مردی در حال شیر دادن کودک با شیشه شیر، ایموجی زن در لباس دامادی و مرد در لباس عروس و نیز مرد و زن محجبه خواهند بود. ایموجی‌ها به نحوی طراحی شده‌اند که قابل استفاده برای هر فرد از هر جنسیت‌ باشند.

در سال‌های گذشته ایموجی‌های تایید شده جدید در پاییز منتشر می‌شدند و انتظار می‌رود ایموجی‌های جدید امسال نیز در همین فصل منتشر شوند.

کلمه ایموجی در اصل در زبان ژاپنی به معنی «تصویرنگاشت» است و از ترکیب دو بخشِ E به معنای تصویر و Moji به معنای شخصیت به دست آمده است.

لغتنامه آکسفورد در سال ۲۰۱۵ ایموجی صورتکی با اشک شادی را به عنوان لغت سال خود انتخاب کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عذرخواهی مسئول ایرانی از حذف تصویر دختران از کتاب ریاضی: اصلاح می‌کنیم

نهاد خاخام‌های اروپا خواستار اضافه شدن ایموجی با کیپا شد

ایموجی‌های تازه اپل برای ناتوانان جسمی