مقامات بریتانیایی: یک کشتی در نزدیکی سواحل امارات آتش گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مقامات بریتانیایی: یک کشتی در نزدیکی سواحل امارات آتش گرفت
کپی رایت  عکس از آرشیو

مرکز عملیات تجاری دریایی بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد که گزارشهایی دریافت کرده مبنی بر اینکه یک کشتی در شمال غربی بندر شارجه امارات عربی متحده طعمه حریق شده است.

برخی گزارش های تائیدنشده حاکی است که این کشتی یک نفتکش نروژی است.

مرکز عملیات تجاری دریایی بریتانیا از کشتی ها از خلیج فارس خواسته است تا «به شدت محتاط» باشند. این مرکز در مورد کشتی آتش گرفته اطلاعات بیشتری ارائه نکرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات ارتش آمریکا نیز تائید کرده اند که از آتش گرفتن یک کشتی در نزدیکی سواحل امارات عربی متحده آگاهی دارند اما اطلاعات بیشتری در این مورد در اختیار ندارند. 

این در حالی است که مقامات امارات عربی متحده تاکنون واکنشی به گزارش های منتشرشده نشان نداده اند. 

ویدئویی که در شبکه های اجتماعی از این حادثه منتشر شده است نشان می دهد که دود غلیظی از یک کشتی که به نظر نفتکش می رسد برخاسته است. یورونیوز به طور مستقل قادر به تائید صحت این ویدئو نیست.

تنش ها بین ایران و آمریکا در هفته های اخیر و پس از حمله پهپادی آمریکا به کاروان قاسم سلیمانی که منجر به کشته شدن فرمانده سپاه قدس ایران شد افزایش یافته است. ایران در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی به دو پایگاه نظامیان آمریکا در عراق حمله کرد. 

ایالات متحده ایران را مسئول انفجار سال گذشته نفت کش ها در خلیج فارس می داند. این در حالی است که تهران هرگونه دخالت در این انفجارها را رد کرده است.