پلیس فرانسه کمپ مهاجران غیرقانونی در «پورت اوبرویلیه» پاریس را برمی‌چیند

پلیس فرانسه کمپ مهاجران غیرقانونی در «پورت اوبرویلیه» پاریس را برمی‌چیند
Copyright AP-Archive
Copyright AP-Archive
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس فرانسه روز سه‌شنبه ۲۸ ژانویه (۸ بهمن) اعلام کرد عملیات برچیدن چادرهای مهاجران غیرقانونی در کمپی در شمال پاریس را آغاز کرده است.

آگهی

پلیس فرانسه روز سه‌شنبه ۲۸ ژانویه (۸ بهمن) اعلام کرد عملیات برچیدن چادرهای مهاجران غیرقانونی در کمپی در شمال پاریس را آغاز کرد.

در بیانیه پلیس آمده است تخلیه مهاجران از «پورت اوبرویلیه» واقع در ناحیه ۱۹ پاریس از روز دوشنبه شروع شده است. این افراد که شمار آن‌ها حدود ۱۵۰۰ نفر برآورد می‌شود به یکی از مراکز ۱۷ گانه تحت نظر فرمانداری منتقل خواهند شد.

آن ایدالگو، شهردار پاریس، که در منطقه حضور یافته بود درباره تخلیه مهاجران غیرقانونی گفت: «وضعیت اکنون در محله آرام شده است، امری که اجازه می‌دهد مردم روال عادی زندگی خود را بازیابند. این تخلیه به پناهجویان نیز اجازه خواهد داد پس از ماه‌ها زندگی در خیابان به دنبال یک زندگی عادی بروند و در جامعه ادغام شوند.»

آن ایدالگو شهردار پاریس نیز به هنگام عملیات پلیس در محل کمپ مهاجران حضور یافته بود

از زمان بسته شدن کمپ پناهجویان غیرقانونی در منطقه کاله در شمال فرانسه در سال ۲۰۱۶ میلادی، بسیاری از پناهجویان به پاریس آمده‌اند.

در ماه نوامبر گذشته وزیر کشور فرانسه از آغاز رویکرد جدید دولت برای مقابله با مهاجران غیرقانونی خبر داده بود.

با شروع عملیات پلیس فرانسه بیش از ۲۰ نهاد مدنی که در زمینه حمایت از مهاجران فعال هستند «چرخه جهنمی کمپ‌زدن، برچیدن کمپ و آزار رساندن پلیس‌ها» را محکوم و دولت را به «نگه داشتن مهاجران در وضعیت تزلزل و هراس دائمی» متهم می کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌نشانان معترض در پاریس با پلیس درگیر شدند

تخلیه دو مرکز دیگر تجمع مهاجران در پاریس

در آستانه بازی‌های المپیک، پلیس فرانسه پناهجویانی را که مقابل تالار شهر پاریس می‌خوابیدند بیرون کرد