Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تخلیه دو مرکز دیگر تجمع مهاجران در پاریس

تخلیه دو مرکز دیگر تجمع مهاجران در پاریس
تخلیه دو مرکز دیگر تجمع مهاجران در پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یحیی، یک تبعه سودانی که با درخواست پناهندگی اش مخالفت شده به زبان فرانسه می گوید «هرجا که ما را ببرند، به خانه، اردوگاه یا استادیوم، بهتر از این وضعیت است.»

آگهی

دو مرکز تجمع و استقرار پناهجویان که از سوی مسئولان شهر پاریس نامناسب و غیر بهداشتی تشخیص داده شده بودند صبح روز دوشنبه تخلیه شدند.

این عملیات پنج روز پس از آن صورت گرفت حدود یکهزار تن از مهاجران سرگردان در پایتخت فرانسه از سطح شهر جمع آوری و به مراکز اسکان موقت منتقل شده بودند.

**بیشتر بخوانید: **

پلیس فرانسه تخلیه بزرگترین اردوگاه پناهجویان در پاریس را آغاز کرد

یکی از مراکز استقرار مهاجران که روز دوشنبه در تیررس عملیات تخلیه قرار گرفت حوالی کانالی منشعب از رود سن به نام کانال «سن مارتن» واقع شده بود. طبق سرشماری انجام شده که انتهای هفته گذشته صورت گرفت این کمپ حدود پانصد و پنجاه مهاجر را در خود جای داده بود. دیگر مرکز تخلیه شده که گفته می شد چهار صد و پنجاه مهاجر در آن اسکان داشتند در نزدیکی «پورت دولا شاپل»، یکی از دروازه های تاریخی شهر واقع شده بود.

اغلب مهاجرانی که در حاشیه کانال سن مارتن مستقر بودند را اتباع کشور افغانستان تشکیل می دادند. این افراد از چندین ماه پیش تا کنون در نزدیکی میدان «استالینگراد» درون چادرهای موقف زندگی را سر می کردند. میدان استالینگراد سال گذشته نیز به دفعات به محلی

یحیی، یک تبعه سودانی که با درخواست پناهندگی اش مخالفت شده است از دو ماه پیش در حاشیه کانال شب را به روز می رساند. او با ابراز رضایت از اینکه بالاخره از این وضعیت خلاص شده است به زبان فرانسه می گوید «هرجا که ما را ببرند، به خانه، اردوگاه یا استادیوم، بهتر از این وضعیت است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپویندید

به گفته فرمانداری پاریس، وضعیت افرادی که به اماکن نگداری پناهجویان انتقال می یابند از سوی سرویس های دولتی به صورت کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این سی و ششمین عملیات پاکسازی و تخلیه مراکز تجمع پناهجویان در شهر پاریس طی سه سال گذشته محسوب می شود. آخرین نمونه از این عملیات هفته گذشته صورت گرفت که طی آن حدود هزار مهاجر از سطح شهر تخلیه و به محل های نگهداری موقف منتقل شدند.

مسئولان شهری در پایتخت فرانسه پیش از این نسبت به وخامت اوضاع بهداشتی و نیز امکان بالاگرفتن تنش های اجتماعی در مراکز تجمع مهاجران هشدار داده بودند. 

بیشتر بخوانید:

لایحه اصلاح قوانین مهاجرتی اعتراض مدافعان پناهجویان در فرانسه را برانگیخت

دشواری های زندگی پناهندگان در فرانسه، از زبان پناهجوی سوری

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس فرانسه کمپ مهاجران غیرقانونی در «پورت اوبرویلیه» پاریس را برمی‌چیند

پلیس فرانسه عملیات گسترده تخلیه پناهجویان در حاشیه پاریس را آغاز کرد

دلخوری کنته از ماکرون؛ ایتالیا فرانسه را به ریاکاری متهم کرد