پلیس ۳۵۰ پناهجو را از دانشگاهی در شمال پاریس بیرون کرد

Université Paris VIII
Université Paris VIII
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در مجموع ۱۹۴ مهاجر که هم اکنون پروسه پذیرش آنها در ادارات فرانسه در جریان است و ۱۶۰ مهاجر غیرقانونی دیگر از این محل تخلیه شدند.

آگهی

پلیس فرانسه بامداد سه شنبه بیش از ۳۵۰ مهاجر را که از حدود ۵ ماه پیش بطور غیرقانونی در بخشی از یک ساختمان متعلق به پردیس یکی از دانشگاه‌های این شهر در محله «سن سنت دنی» واقع در حومه شمالی پاریس اقامت داشتند، از این محل بیرون کرد.

تخلیه این ساختمان دانشگاه «پاریس ۸» به راحتی انجام نشد. پلیس پس از ورود به این محل با یک زنجیرۀ انسانی متشکل از حدود ۷۰ مهاجر روبرو شد که سعی داشتند مانع از بیرون راندن حدود ۳۰ مهاجر دیگر شوند. نیروهای پلیس درنهایت برای تخلیه محل از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

در مجموع ۱۹۴ پناهجو که هم اکنون پروسه پذیرش آنها در ادارات فرانسه در جریان است و ۱۶۰ مهاجر غیرقانونی دیگر از این محل تخلیه شدند.

این مهاجران که عمدتا مردانی جوان اهل غرب آفریقا، سودان و اریتره هستند، با اتوبوس به یک یک سالن ورزشی منتقل شدند تا به تدریج وضعیت هر کدام از آنها رسیدگی و مراحل اداری لازم انجام شود.

اسکان شماری از مهاجران قانونی در این مرکز با موافقت اولیه مسئولان دانشگاه انجام شده بود اما به تدریج بر شمار این افراد افزوده شده و حتی مهاجران غیرقانونی نیز به جمع آنها پیوسته بودند که همین موضوع مشکلاتی را برای کارکنان دانشگاه و دانشجویان بوجود آورده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال بر سرمرگ کارتن خواب ها در پاریس و لندن

فراگیرشدن میزبانی از پناهجویان نمادی علیه اروپای مهاجرستیز

حمله با سلاح سرد در ایستگاه متروی پاریس؛ مظنون گواهینامه ایتالیایی به همراه داشت