Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گزارشگر ویژه سازمان ملل برای بررسی وضعیت فقر شدید در اسپانیا وارد مادرید شد

گزارشگر ویژه سازمان ملل برای بررسی وضعیت فقر شدید در اسپانیا وارد مادرید شد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش سازمان ملی آمار اسپانیا، ۲۶.۱ درصد جمعیت اسپانیا در خطر فقر و محرومیت‌های اجتماعی هستند که از رقم ۲۴.۷ درصد در سال ۲۰۱۸ بالاتر است. نرخ بیکاری نیز در اسپانیا ۱۴.۱ درصد است که دو برابر متوسط این نرخ در اتحادیه اروپاست.

آگهی

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه بررسی وضعیت فقر شدید برای سفری ۱۲ روزه وارد اسپانیا شد تا وضعیت پنجمین اقتصاد بزرگ اروپا در زمینه رفع نابرابری، بیکاری، طرد و محرومیت‌های اجتماعی را مورد بررسی قرار دهد.

فیلیپ الستون، گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه فقر شدید و حقوق بشر از روز دوشنبه ماموریت یافتن شواهد عینی در زمینه فقر شدید را در مادرید، پایتخت اسپانیا آغاز می کند و پس از آن به «گالیسیا»، منطقه خودمختار شمال غربی اسپانیا، منطقه خودمختار باسک در مرز با فرانسه، «اکسترمادورا» بخش خودمختار شرق اسپانیا در مرز با پرتغال، اندلس در جنوب و کاتالونیا در شمال شرقی کشور سفر خواهد کرد.

الستون گفته است که برنامه او این است که ببیند «سیستم حمایت اجتماعی اسپانیا» برای کسانی که در فقر زندگی می کنند، چگونه کار می کند و برای این منظور حوزه‌هایی چون مسکن، آموزش و مراقبت‌های پزشکی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در سخنانی درباره فقر در اسپانیا گفت: «به نظر کمبودی از نظر شاخص‌های آماری برای نشان دادن این نکته وجود ندارد که اسپانیا مشکلات قابل توجهی در ارتباط با جمعیت کم درآمد خود دارد.هر کسی که گزارش‌ها را بخواند می فهمد که مسائلی در ارتباط با بحران مسکن در اسپانیا وجود دارد. فکر می کنم که در مود سطح بیکاری بطور کلی موضوعات بسیار جدیی مطرح است بویژه در ارتباط با جوانان و همچنین زنان. من مطمئنا با گروههایی مانند کودکان، افراد معلول، مهاجران و سایرین دیدار خواهم کرد.»

به گزارش سازمان ملی آمار اسپانیا، ۲۶.۱ درصد جمعیت اسپانیا در خطر فقر و محرومیت‌های اجتماعی هستند که از رقم ۲۴.۷ درصد در سال ۲۰۱۸ بالاتر است. نرخ بیکاری نیز در اسپانیا ۱۴.۱ درصد است که دو برابر متوسط این نرخ در اتحادیه اروپاست.

بر اساس این آمار نیمی از جمعیت اسپانیا به انحاء مختلف با مشکلاتی برای تامین نیازهای اساسی شان مواجه هستند و فقر بطور مداوم برای کودکان، مهاجران و کولی‌ها شدیدتر است.

گزارش‌های فیلپ الستون درباره کشورهای مختلف همواره با اعتراض و انکار دولت‌ها مواجه شده است. گزارش سال ۲۰۱۸ او از شرایط بریتانیا بر این نکته تاکید کرده است که سیاست‌های دولت بریتانیا منجر به فقیرتر شدن سیستماتیک بخش مهمی از جمعیت بریتانیا شده است. با این حال دولت بریتانیا یافته‌های او را «به سختی باورپذیر» توصیف و آنها را رد کرد. الستون در واکنش گفت تعجب می کنم که بریتانیا گزارش را بطور کامل رد می کند در حال که این گزارش حاوی حقایقی غیرقابل انکار است.

در ژوئن سال ۲۰۱۸، الستون دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا را متهم کرد که سطح نابرابری ها در ایالات متحده را افزایش داده است. او در گزارش خود گفت که مزایای رشد اقتصادی در ایالات متحده به طور فزاینده ای به جیب ثروتمندان می رود. در آن زمان نیکی هلی، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل گفت:‌ «واقعا مضحک است که سازمان ملل موضوع فقر را در ایالات متحده بررسی می کند.» او به آلستون پیشنهاد کرد به جای بررسی آمریکا بر کشورهایی مانند بوروندی و جمهوری دموکراتیک کنگو تمرکز کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل: هزینه‌های حدود سه میلیارد فقیر در بحبوحه کرونا تامین شود

فائو: فقر غذایی و گرسنگی پس از یک دهه کاهش، دوباره افزایش یافته است

نگاهی به چهار نامزد اصلی و عملکرد آنها در آستانه انتخابات پیش‌روی اسپانیا