Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گسترش آتش سوزی در جنوب شرق استرالیا؛ هزاران نفر به ساحل پناه بردند

  گسترش آتش سوزی در جنوب شرق استرالیا؛ هزاران نفر به ساحل پناه بردند
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آتش سوزی در جنوب و جنوب شرقی استرالیا از ماه سپتامبر گذشته تا کنون دست کم سه میلیون هکتار از مراتع به همراه بیش از هزار منزل مسکونی را از بین برده و ۱۰ کشته برجای گذاشته است.

آگهی

گسترش دامنه آتش سوزی‌ در مراتع و بوته‌زارهای استرالیا که بخش‌‌هایی از این کشور را در برگرفته سبب شد تا مقامات محلی از حدود صد هزار نفر از ساکنان حومه پایتخت بخواهند که هرچه زودتر منازل خود را تخلیه کنند و به مناطق امن‌تری نقل مکان کنند.

از سوی دیگر هزاران تن از ساکنان مالاکوتا،‌ یک شهر کوچک ساحلی که در منطقه توریستی جنوب شرق استرالیا واقع شده روز سه شنبه برای در امان ماندن از شعله‌های مهیب آتش سوزی ناچار شدند به سواحل این منطقه پناه ببرند.

بر اساس گزارش منابع محلی حدود ۴ هزار تن از ساکنان و نیز افرادی که برای گذراندن تعطیلات به مالاکوتا آمده بودند پس از قرار گرفتن در محاصره آتش چاره‌ای جز پناه بردن به سواحل دریا پیدا نکردند.

ورود یک موج جدید از هوای گرم روز دوشنبه سبب شدت گرفتن دامنه آتش سوزی در برخی از مناطق این کشور شد به نحوی شعله‌های آتش حتی تا درب خانه‌های ساکنان نیز گسترش یافت.

برخی از ساکنان حتی در سواحل نیز احساس امنیت نکرده و ترجیح دادند با قایق‌های خود به دل آب بزنند تا از خطر مواجه شدن با شعله‌های آتش در امان باشند.

گسترش کم سابقه آتش همچنین سبب شد تا ده‌ها خانه روز دوشنبه در ایالات نیو سات ولز و ویکتوریا واقع در جنوب شرق استرالیا نابود و چندین نفر نیز در این مناطق ناپدید شوند.

برخی رسانه‌های محلی همچنین گزارش کرده‌اند که تعدادی از ساکنان شهرهای مختلف ایالات نیو سات ولز از جمله شهر برماگوی نیز از بیم سوختن در شعله‌های آتش به آب پناه برده‌اند.

دمای بالای چهل درجه که با وزش بادهای شدید همراه شده به همراه صاعقه ضمن فراهم کردن زمینه گسترش آتش سوزی بیش از دویست مورد آتش سوزی جدید را در ایالت‌های جنوب شرقی از جمله ویکتوریا دامن زده است.

آتش سوزی در نواحی طبیعی مناطق جنوب و جنوب شرقی استرالیا از ماه سپتامبر گذشته تا کنون دست کم سه میلیون هکتار از مراتع به همراه بیش از هزار منزل مسکونی را از بین برده و ۱۰ کشته برجای گذاشته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش سوزی‌های «فاجعه بار» در استرالیا همزمان با موج گرما

آتش‌سوزی در انباری در نزدیکی فرودگاه بروکسل؛ دود سیاه آسمان منطقه را در بر گرفت

تشکر فرانسه از عمان پس از آزادی لوئی آرنو؛ دست‌کم۳ شهروند دیگر فرانسه همچنان در ایران زندانی‌ هستند