۷۶ سال زندان برای دو برادر استرالیایی متهم به تروریسم

۷۶ سال زندان برای دو برادر استرالیایی متهم به تروریسم
Copyright Richard Vandervord [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاهی در استرالیا دو برادر لبنانی استرالیایی را به اتهام تلاش برای بمب گذاری در هواپیمای اتحاد مجرم شناخت برای هر یک ازآنها بیش از سه دهه زندان درنظرگرفت.

آگهی

دادگاه عالی ایالت نیوساوت ولز استرالیا دو برادر استرالیایی با اصلیت لبنانی به نام‌های خالد ومحمود خیاط را به اتهام برنامه‌ریزی برای بمب‌گذاری در پرواز شرکت هواپیمایی اتحاد که از سیدنی به ابوظبی می رفت، به ۷۶ سال زندان محکوم کرد.

این دو برادر بمب‌ها را در یک «چرخ گوشت» جاسازی کرده بودند. آنها همچنین سعی داشتند با گاز شیمیایی نیز حمله‌ای را انجام دهند.

بر اساس رای دادگاه عالی نیوساوت ولز، خالد خیاط به ۴۰ سال و محمود خیاط به ۳۶ سال زندان محکوم شده‌اند. خالد خیاط تا سال ۲۰۴۷ میلادی و برادر او تا سال ۲۰۴۴ حق تجدیدنظر و درخواست آزادی مشروط را نخواهند داشت. دو برادر در ژوئیه سال ۲۰۱۷ قصد داشتند در سیدنی عملیات خود را به انجام برسانند اما پیش ازاجرایی شدن دستگیر شدند.

گزارش‌ها نشان می دهد این دوبرادر مواد منفجره مورد نیاز را از کشور ترکیه تهیه کرده بودند. پلیس استرالیا بعدها در تحقیقات اعلام کرد مواد منفجره توسط نیروهای داعش در اختیار این دو برادر قرار گرفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برکناری فرماندۀ ضد تروریسم عراق و گمانه‌زنی‌ها دربارۀ افزایش نفوذ حشد شعبی

مرد سوری در مجارستان به تروریسم و جنایت علیه بشریت متهم شد

عمرالبشیر به اتهام تأمین مالی تروریسم بازجویی می‌شود