Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

چین و روسیه خواستار لغو بخشی از تحریم‌های کره شمالی شدند

چین و روسیه خواستار لغو بخشی از تحریم‌های کره شمالی شدند
Copyright AP Photo/Cha Song Ho
Copyright AP Photo/Cha Song Ho
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان دونالد ترامپ هشدار داد که فعالیت‌های پیونگ یانگ را از نزدیک زیر نظر دارد و چنانچه کرۀ شمالی بار دیگر آزمایش‌های نظامی خود را از سر بگیرد، مایۀ ناامیدی آمریکا را فراهم خواهد کرد.

آگهی

چین و روسیه روز دوشنبه پیش‌نویس قعطنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه داده‌اند تا بر اساس آن و «با هدف بهبود وضعیت مردم غیرنظامی» برخی از تحریم‌های کرۀ شمالی لغو شود.

در این پیش‌نویس همچنین از «ادامۀ گفتگوها میان پیونگ یانگ و واشنگتن در تمام سطوح با هدف برقراری رابطه میان دو کشور، ایجاد اعتماد متقابل و تقویت تلاش‌ها برای رسیدن به صلح پایدار در شبه جزیرۀ کره» استقبال شده است.

این پیش‌نویس همچنین خواهان آن است که پروژه‌های همکاری دو کره برای تاسیس راه آهن و راه شوسه، از تحریم‌های سازمان ملل معاف شوند.

همزمان با تلاش‌های چین و روسیه برای کاهش فشارها بر کرۀ شمالی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که واشنگتن فعالیتهای پیونگ یانگ را از نزدیک زیر نظر دارد و چنانچه کرۀ شمالی بار دیگر آزمایش‌های نظامی خود را از سر بگیرد، مایۀ ناامیدی آمریکا را فراهم خواهد کرد.

سخنان آقای ترامپ پس از آن بیان شد که دو اندیشکدۀ آمریکا همچنین آژانس جاسوسی کرۀ جنوبی این هفته اعلام کردند که کرۀ شمالی در حال بازسازی سایت پرتاب موشک در غرب این کشور است.

گزارش‌های منتشر شده از سوی سرویس اطلاعاتی کرۀ جنوبی نیز حاکی از آن است که فعالیتهای جدیدی در کارخانه‌ای در منطقۀ «سانومدونگ» در نزدیکی پیونگ یانگ، یعنی جایی که اولین موشکهای بالستیک کرۀ شمالی با برد کافی برای رسیدن به خاک آمریکا ساخته شدند، دیده شده است.

تنش‌ها در هفته‌های اخیر بار دیگر میان کرۀ شمالی و آمریکا افزایش یافته و این نگرانی بوجود آمده است که دو کشور بار دیگر به نقطه‌ای برگردند که سال گذشته پیش از آغاز گفتگوهای دوجانبه و دیدارها، در آنجا قرار داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرۀ شمالی: حتی با از سرگیری مذاکرات نیز آمریکا چیزی برای ارائه ندارد

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد