Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هند؛ پنجمین روز اعتراضات به قانون اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان

هند؛ پنجمین روز  اعتراضات به قانون اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان
Copyright REUTERS/Adnan Abidi
Copyright REUTERS/Adnan Abidi
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سانیل چودهاری، معاون آتش‌نشانی شهر دهلی اعلام کرد که در این روز دست‌کم چهار اتوبوس را در جنوب دهلی آتش زده‌اند و دو آتش‌نشان زخمی شده‌اند. او گفت به دلیل بسته بودن جاده‌ها توسط معترضان، امکان انتقال نیروهای زخمی به بیمارستان وجود نداشته است.

آگهی

پلیس هند روز یکشنبه برای متفرق کردن صدها معترضی که در مخالفت با قانون جدید اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان به خیابان‌های دهلی آمده بودند و خودروها را آتش می‌زدند، از گاز اشک‌آور استفاده کرد.

پنج روز از تصویب این قانون جنجال برانگیز می‌گذرد و سراسر هند بویژه بخش شرقی آن یعنی جایی که مهاجران مسلمان بنگلادشی حضور پررنگی دارند را اعتراضات خشونت‌بار فراگرفته است.

اعتراضات روز یکشنبه شماری زخمی برجای گذاشت که به بیمارستان منتقل شدند؛ پلیس آمار زخمی‌های این روز را اعلام نکرده است.

سانیل چودهاری، معاون آتش‌نشانی شهر دهلی نیز اعلام کرد که در این روز دست‌کم چهار اتوبوس را در جنوب دهلی آتش زده‌اند و دو آتش‌نشان زخمی شده‌اند. او گفت به دلیل بسته بودن جاده‌ها توسط معترضان، امکان انتقال نیروهای زخمی به بیمارستان وجود نداشته است.

پلیس حدود ساعت ۷ بعد از ظهر به وقت محلی اعلام کرد که وضعیت در دهلی تحت کنترل درآمده است اما اعتراضات خشونت‌بار در شرق این کشور همچنان ادامه دارد.

در شرق هند، بزرگراهی که ایالت بنگال غربی را به آسام وصل می‌کرد، در چند نقطه توسط معترضان با آتش زدن لاستیک‌ها بسته شد. اینترنت نیز در بخش‌هایی از بنگال غربی قطع شده است.

ممتا بنرجی، سروزیر ایالت بنگال غربی خواستار برقراری آرامش شد و خطاب به مردم هشدار داد که «برخی در تلاشند با بهره‌گیری از وضعیت پیش آمده، به تحریک مردم بپردازند».

دولت نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند می‌گوید که قانون جدید به اقلیت‌های مذهبی کشورهای همسایه از جمله هندوها و مسیحیان ساکن بنگلادش، افغانستان و پاکستان که از آزار و اذیت‌ها گریخته‌اند، کمک می‌کند تا بتوانند شهروندی هند را به دست آورند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هند؛ پنج نفر دیگر در اعتراضات به قانون اعطای شهروندی جان باختند

دو نفر در جریان اعتراض‌ها به قانون اعطای شهروندی در هند کشته شدند

آغاز اجرای قانون جدید شهروندی آلمان؛ چه کسانی واجد شرایط دریافت پاسپورت آلمانی هستند؟