Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

قرص‌های مشکوک در کیک‌ها؛ ۱۲ کودک در استان کرمان مسموم شدند

قرص‌های مشکوک در کیک‌ها؛ ۱۲ کودک در استان کرمان مسموم شدند
Copyright عکس از شبکه‌های اجتماعی
Copyright عکس از شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این کودکان بیشتر با علائم خواب‌آلودگی و مسمومیت خفیف به مراکز درمانی برده شده و پس از درمان سرپایی «با حال عمومی مساعد» از بیمارستان مرخص شدند.

آگهی

ماجرای قرص‌های مشکوک در کیک‌های چند کارخانه محصولات غذایی در استان‌های جنوبی ایران تنها به انتشار تصاویر در شبکه‌های اجتماعی و تائید مقامات وزارت بهداشت محدود نشده است. رسانه‌های داخل ایران اکنون از مسمومیت ۱۲ کودک بر اثر مصرف این کیک‌ها در استان کرمان خبر می‌دهند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان عصر روز پنجشنبه ۲۱ آذر از مسمومیت ۳ کودک در شهرستان بافت و ۴ کودک در شهر کرمان خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از محمد صابری این کودکان بیشتر با علائم خواب‌آلودگی و مسمومیت خفیف به مراکز درمانی آورده شدند و پس از درمان سرپایی «با حال عمومی مساعد» از بیمارستان مرخص شدند.

مسمومیت ۵ کودک در اثر مصرف کیک‌های مشکوک در مزارستان شهر رفسنجان

از سوی دیگر مسئول روابط عمومی بیمارستان علی‌ بن ابی طالب شهر رفسنجان روز جمعه ۲۲ آذر از مسمومیت ۵ کودک در اثر مصرف بیسکویت‌های حاوی قرص‌های مشکوک توزیع شده در مزارستان لاهیجان، از توابع رفسنجان خبر داد.

محمد حسین مقدم به خبرگزاری ایرنا گفت: «مادر یکی از ۲ کودک وقتی متوجه وجود قرصی در لابلای بیسکویت می شود با اورژانس تماس گرفته و اورژانس هم به آنها اعلام کرده که فورا کودکان به بیمارستان اعزام شوند.» وی افزود:«این خانم وقتی متوجه این موضوع شد به یکی از اقوام خود که ۳ کودک آنها نیز در مزارستان بودند اطلاع داده و آنها نیز کودکان خود را به اورژانس بیمارستان آوردند.» به گفته آقای مقدم این کودکان نیز پس از درمان سرپایی از بیمارستان مرخص شدند.

مقامات بهداشت کرمان: در مصرف مواد بسته‌بندی شده دقت کنید

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان با تاکید بر اینکه کیک‌ها و کلوچه‌هایی که توسط والدین به بیمارستان تحویل داده شدند، محصول کارخانجات متفاوت و بسته بندی آن باز بوده افزود که «نمی‌توان در این مورد نظر داد.»

روز گذشته نیز کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرر که «هرگونه جاسازی قرص در این کیک‌ها پس از روند تولید اتفاق افتاده است.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

عکس از شبکه‌های اجتماعی

آقای صابری از مردم استان کرمان خواست تا قبل از مصرف از مواد خورامی بسته‌بندی شده از سلامت کامل و محتویات بسته اطمینان حاصل کنند. وی همچنین از فروشگاه‌های مواد غذایی توصیه کرد که محصولات خوراکی و آشامیدنی را مستقیما از کارخانه و یا نمایندگی‌های مجاز و شرکت‌های توزیع‌کننده معتبر تامین کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت بهداشت وجود قرص‌های مشکوک در کیک‌ها را تایید کرد

درگیری میان شهروندان معترض لردگان با مأموران بر سر ماجرای انتقال ویروس اچ‌آی‌وی

حجاب و درد و درمان در ایران؛ وزارت بهداشت برای بیماران مقنعه و زیرشلواری مخصوص دوخت