موشک کالیبر روسی در ۱۳۷ ثانیه هدف را در ۲۵۰ کیلومتری نابود کرد

موشک کالیبر روسی در ۱۳۷ ثانیه هدف را در ۲۵۰ کیلومتری نابود کرد
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ناو روسی آدمیرال ایسین که یکی از پیشرفته‌ترین کشتی‌های جنگی نیروهای دریایی روسیه محسوب می‌شود در یک رزمایش در دریای سیاه با یک موشک کروز کالیبر به هدفی در ۲۵۰ کیلومتری شلیک کرد.

آگهی

ناو روسی آدمیرال ایسین، از پیشرفته‌ترین کشتی‌های جنگی نیروهای دریایی روسیه در یک رزمایش در دریای سیاه با یک فروند موشک کروز کالیبر به سوی هدفی در ۲۵۰ کیلومتری شلیک کرد.

این موشک به گفته مقام‌های نظامی روسیه، مسیر ۲۵۰ کیلومتری را در ۱۳۷ ثانیه طی کرد و هدف فرضی را از بین برد.  

موشک‌های روسی از نوع کالیبر می‌توانند از عرشه کشتی‌های جنگی متفاوتی شلیک شوند. موشک‌های کالیبر پیش از این از عرشه ناو روسی آدمیرال ایسین از دریای مدیترانه به سوی اهدافی در سوریه شلیک شده بود.

همزمان با این رزمایش مسیر حرکت کشتی‌ها در دریای سیاه برای تامین امنیت بسته شد. طبق بیانیه نیروی دریایی روسیه، در مجموع ۱۰ کشتی جنگی و کشتی پشتیبانی و همچنین هواپیماها و بالگردهای نیروی دریایی و هوایی این منطقه را در زمان رزمایش به روی تردد شناورهای دیگر بستند.

مقام‌های دفاعی آمریکایی پیش از این نسبت به کاربرد موشک‌های دوربرد کالیبر ابراز نگرانی کرده بودند. مسیر حرکت موشکی که شلیک شد از سوی جنگنده‌های مافوق صوت روسی رهگیری و لحظه اصابت موشک به هدف توسط پهپاد ثبت شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا پس از خروج از پیمان موشکی با روسیه یک موشک کروز را آزمایش کرد

آمریکا تولید بخش‌هایی از سامانه زمینی شلیک موشک کروز را آغاز می‌کند

آزمایش دو موشک کروز در دریای عمان؛ شمخانی: بستن تنگه هرمز قطعی نیست