Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

پنج شبه نظامی هوادار ایران در حملات هوایی به شرق سوریه کشته شدند

نیروهای سوری در منطقه مرزی شرق این کشور با عراق
نیروهای سوری در منطقه مرزی شرق این کشور با عراق Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسرائیل که مخالف حضور نظامی ایران در سوریه است بارها مواضع شبه نظامیان وابسته به ایران در مناطق مختلف این کشور از جمله مناطقی در حومه دمشق را هدف حملات هوایی قرار داده که آخرین مورد از این حملات به اواخر ماه گذشته میلادی باز می‌‌گردد.

آگهی

یک سازمان غیردولتی که تحولات سوریه را دنبال می‌کند از کشته شدن پنج شبه نظامی هوادار ایران در جریان حملات هوایی شنبه شب در شرق این کشور خبر داده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه، نهادی غیردولتی که به واسطه منابع محلی گسترده تحولات سوریه را رصد می‌کند در گزارش خود آورده است که در جریان این حملات «مواضع نیروهای ایرانی و شبه نظامیان متحد آنها» در حومه شهر ابوکمال واقع در منطقه مرزی این کشور با عراق هدف قرار گرفته است.

در این گزارش به نقل از عبدالرحمن رامی، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه تصریح شده است که پنج شبه نظامی غیر سوری در پی این حملات هوایی جان خود را از دست داده اند. در گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه به ملیت شبه نظامیان کشته شدن در جریان حملات هوایی شنبه شب اشاره‌ای نشده است.

این حمله به مواضعی در استان دیرالزور صورت گرفته که بخشی از نیروهای درگیر در مناقشه سوریه در آن حضور دارند. خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرده است که نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای ایرانی و شبه نظامیان خارجی از جمله رزمجویان عراقی در استان دیرالزور فعال هستند.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه ۱۰ رزمجوی عراقی وابسته به گروه شبه نظامیان هوادار ایران ماه سپتامبر گذشته در حملات هوایی مشابه به بخش ابوکمال که منشا آن مشخص نشد، کشته شده بودند.

حملات هوایی ژوئن سال گذشته میلادی به منتها الیه شرق سوریه و مناطق نزدیک به مرز عراق پیش از این از سوی یک مسئول آمریکایی در واشنگتن که نامش فاش نشد،‌ به اسرائیل نسبت داده شده بود. به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه در جریان این حملات ۵۵ تن از نیروهای هوادار دولت سوریه از جمله شبه نظامیان سوری و عراقی کشته شدند. ارتش اسرائیل از اظهار نظر در خصوص این حملات خودداری کرده بود.

گفتنی است که در استان دیرالزور اتحادی از شبه نظامیان کرد و عرب موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه فعال هستند که توسط هواپیماهای ائتلاف بین المللی تحت هدایت واشنگتن برای مقابله با گروه‌های جهادی پشتیبانی می‌شوند.

اسرائیل که مخالف حضور نظامی ایران در سوریه است بارها مواضع شبه نظامیان وابسته به ایران در مناطق مختلف این کشور از جمله مناطقی در حومه دمشق را هدف حملات هوایی قرار داده که آخرین مورد از این حملات به اواخر ماه گذشته میلادی باز می‌‌گردد.

بیشتر بخوانید:

جنگ داخلی سوریه که از حدود هشت سال پیش با تظاهرات حامیان دمکراسی در این کشور آغاز شد و سپس با ورود افراط گرایان مسلح به میدان ابعاد گسترده ای گرفت، تاکنون بیش از ۳۷۰ هزار کشته و میلیون‌ها آواره برجای گذاشته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله جنگنده‌های اسرائیل به سوریه چندین کشته برجای گذاشت

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق