وضعیت اضطرار اقلیمی؛ اولین دغدغه نیمی از مردم اروپا آینده زمین است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
وضعیت اضطرار اقلیمی؛ اولین دغدغه نیمی از مردم اروپا آینده زمین است

همزمان با اعلام «وضعیت اضطرار اقلیمی» از سوی پارلمان اروپا، بانک سرمایه‌گذاری اروپا نیز روز پنجشنبه اعلام کرد با یک نظرسنجی دریافته است که بیش از نیمی از ساکنان این قاره از تغییرات اقلیمی بیشتر می‌ترسند تا از دست دادن شغل یا حمله تروریستی.

هدف رای‌گیری نمادین نمایندگان پارلمان اروپا جهت اعلام «وضعیت اضطرار اقلیمی» ایجاد فشار بر اجلاس آتی سازمان ملل متحد است تا ضمن آگاهی از اهمیت این موضوع، اقدامات فوری را در دستور کار خود قرار دهند.

نتایج پژوهش بانک سرمایه‌گذاری اروپا، ای‌آی‌بی نشان می‌دهد با وجود این که ۴۷ درصد از مردم اروپا، تغییرات اقلیمی را تهدید شماره یک در زندگی خود می‌دانند، اما بسیاری از آنها به جبران خسارات ناشی از گرمایش زمین امیدوارند.

بیشتر بخوانید:

بانک سرمایه‌گذاری اروپا، متعلق به دولت‌های عضو اتحادیه اروپا، بزرگترین موسسه تامین وام‌های بین‌المللی است که وظیفه تامین سرمایه‌ برای مبارزه با تغییرات اقلیمی را برعهده دارد.

در پژوهش انجام شده توسط این بانک، ۳۰ هزار نفر از سی کشور جهان از جمله چین و ایالات متحده شرکت کردند. میزان نگرانی مردم چین نسبت به تغییرات اقلیمی حتی از شرکت‌کنندگان اروپایی این نظرسنجی نیز بالاتر است و ۷۳ درصد مردم این کشور آن را بزرگترین تهدید برای جامعه خود می‌خوانند.

مهمترین واژه سال ۲۰۱۹ میلادی از نظر آکسفورد کدام است؟

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این در حالی است که در ایالات متحده تنها ۳۹ درصد از مردم تغییرات اقلیمی در اولویت نگرانی‌های خود قرار می‌دهند و اکثر آنان موضوع دسترسی به خدمات تامین اجتماعی را مهمترین دغدغه خود در زندگی می‌دانند.

علاوه بر این ۴۱ درصد جوانان اروپایی به خصوص کشورهای جنوب اروپا نظیر اسپانیا، یونان و فرانسه تصور می‌کنند که در آینده به دلیل تغییرات آب‌وهوایی مجبور به مهاجرت خواهند شد.

کمیسیون اروپا در دوره جدید خود که از اول دسامبر آغاز می‌شود، قصد دارد که تمام اتحادیه اروپا را تا سال ۲۰۵۰ به طور کامل به منطقه‌ای عاری از انتشار دی‌اکسید کربن تبدیل کند.