Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عزم مجلس فرانسه برای ممنوعیت تبلیغات جمعه سیاه: جمعه‌ها را دوباره سبز کنید

عزم مجلس فرانسه برای ممنوعیت تبلیغات جمعه سیاه: جمعه‌ها را دوباره سبز کنید
Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک شرکت فروش کفش در فرانسه در ماه جاری اعلام کرد که حداقل ۶۰۰ فروشگاه و مارک کفش فرانسوی در کمپینی با شعار «جمعه‌ها را دوباره سبز کنید» حراج «جمعه سیاه» را تحریم کرده‌اند.

آگهی

نمایندگان پارلمان فرانسه طرحی را با هدف ممنوعیت تبلیغات حراج‌های «جمعه سیاه» در کمیسیون توسعه پایدار این مجلس به تصویب رساندند.

این طرح اصلاحی بر اساس «قانون ضد زباله» فرانسه، مصرف‌گرایی بیش از اندازه در این حراج‌ها را عامل فاجعه محیط زیستی می‌داند.

جمعه سیاه یا «بلک فرایدی» رسمی سالانه در آستانه کریسمس است که از ایالات متحده به کشورهای دیگر وارد شد. نمایندگان پارلمان فرانسه در طرح خود این روز را تبلیغات برای «مصرف‌گرایی بیش از حد» خوانده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جمعه سیاه در ایالات متحده در روز بعد از تعطیلات عید شکرگزاری برگزار می‌شود و در این روز فروشگاه‌ها اجناس و محصولات خود را با تخفیف‌های ویژه ارائه می‌کنند. به طور معمول در این روز حراج بزرگ، مردم به مغازه‌ها هجوم می‌برند و حتی برای خرید یک محصول با یکدیگر زد و خورد می‌کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هجوم مردم آمریکا به فروشگاه‌ها در سال ۲۰۱۶

این در حالی است که در فرانسه هر ساله دو حراج شش هفته‌ای در فصل تابستان و زمستان وجود دارد. نمایندگان پارلمان این کشور می‌گویند که تبلیغات عمومی برای جمعه سیاه باعث می‌شود که مصرف‌کنندگان تصور کنند که اجناس را با قیمتی بسیار پائین‌تر از قیمت‌های تصویب شده حراج خریداری می‌کنند، در حالی که این موضوع واقعیت ندارد.

یک شرکت فروش کفش در فرانسه در ماه جاری اعلام کرد که حداقل ۶۰۰ فروشگاه و مارک کفش فرانسوی در کارزاری با شعار «جمعه‌ها را دوباره سبز کنید» حراج «جمعه سیاه» را تحریم کرده‌اند.

کمیسیون توسعه پایدار پارلمان فرانسه روز دوشنبه این طرح را تصویب کرد و قرار است به زودی در صحن عموم پارلمان به رای گذاشته شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جمعه سیاه در لندن؛ فروشگاهی که مشتریانش برای پناهجویان هدیه می‌خرند

تب بالای خرید در روز «جمعه سیاه»

گرایش بیشتر مردم آمریکا به خرید آنلاین در روز «جمعه سیاه»