Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پوزش ماکرون از همتای‌ آلبانیایی خود بدلیل پخش اشتباه سرود ملی در مسابقه فوتبال

 پوزش ماکرون از همتای‌ آلبانیایی خود بدلیل پخش اشتباه سرود ملی در مسابقه فوتبال
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ادی راما، رئیس جمهوری آلبانی در صفحه توییتر خود نوشت امانوئل ماکرون بدلیل پخش اشتباهی سرود ملی آلبانی در جریان دیدار دو تیم ملی فوتبال فرانسه و آلبانی، از وی عذرخواهی کرده است.

آگهی

جمعه کذشته دیدار دو تیم فرانسه و آلبانی در استاددوفرانس به دلیل پخش اشتباهی سرود ملی آلبانی، تیم میهمان، با ده دقیقه تاخیر برگزار شد. مسئولان ورزشگاه استاددوفرانس، سرود ملی آلبانی و آندورا را اشتباه پخش کردند و باعث خشم بازیکنان و کادر تیم ملی آلبانی شدند. بازیکنان تیم ملی آلبانی اعلام کردند تا پخش سرود ملی آلبانی وارد زمین نخواهند شد. برخی از بازیکنان آلبانی حتی خواستار توقف این بازی که در چارچوب رقابت های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ برگزار می شد، شدند.

مسئولان فدراسیون سرود ملی آلبانی را نهایتا پخش کردند اما بار دیگر فردی که از طرف فدراسیون پشت میکروفن قرار گرفت به جای پوزش از آلبانی ها از ارمنستانی ها عذرخواهی کرد.

این رسوایی به جز عذرخواهی مقامات فدراسیون فرانسه، در سطح روسای جمهور دو کشور هم بازتاب گسترده داشته است.

ادی راما، رئیس جمهوری آلبانی در صفحه توییتر خود نوشت: «رئیس جمهوری فرانسه مراتب صادقانه پوزش و عذرخواهی خود را به خاطر رسوایی فدراسیون فوتبال فرانسه با من در میان گذاشت.»

به گفته رئیس جمهوری آلبانی، امانوئل ماکرون تصریح کرده است که واکنش بازیکنان آلبانی کاملا موجه بوده و تاکید کرده این «اشتباهی غیرقابل قبول» است. ادی راما نوشته است که رئیس جمهوری فرانسه از او خواسته تا با نشر توییتی عذرخواهی رسمی فرانسه را به موجب این اشتباه پذیرا باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یوفا سلام نظامی ملی‌پوشان ترکیه را بررسی می‌کند

معترضان با خواندن سرود ملی آمریکا خطاب به ترامپ: هنگ کنگ را آزاد کن

اجرای تماشایی دختر ۷ ساله از سرود ملی آمریکا