Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جودو قهرمانی جهان؛ هلند پس از ده سال در «نیپون بودوکان» به مدال طلا رسید

جودو قهرمانی جهان؛ هلند پس از ده سال در «نیپون بودوکان» به مدال طلا رسید
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پنجم تورنمنت به ماری اِوِه گائه از فرانسه تعلق گرفت. جودوکار فرانسوی در فینال رقابت های دسته منهای ۷۰ کیلوگرم باربارا تیمو، حریفی از پرتغال را از پیش رو برداشت.

آگهی

تیم مردان هلند در پنجمین روز از رقابت های جودو قهرمانی جهان صاحب یک مدال ارزشمند طلا شد. نوئل فن ت اند، جودوکار وزن منهای ۹۰ کیلوگرم هلند این افتخار را برای خود و کشورش رقم زد.

بهترین جودوکار مرد

نوئل فن ت اند برای کسب مدال طلا دو قهرمان پیشین جهان را از پیش رو برداشت و پرچم کشورش را باردیگر پس از بازیهای المپیک ۱۹۶۸ توکیو در سالن نیپون بودوکان به اهتزاز درآورد.

جودوکار هلندی در فینال، شوچیرو موکایی، ورزشکاری از کشور میزبان را پیش رو داشت. فن ت اند در دقایق نخست مبارزه با تلفیقی از دو فن «اوسوتو» و «کوسوتو گاری» به حریف حمله کرد و توانست با کسب امتیاز وازاری در نهایت پیروز این مبارزه شود.

این مدال طلا دقیقا ده سال پس از کسب آخرین مدال زرین توسط جودوکاران هلندی در رقابت های جهانی بدست آمد.

نوئل فن ت اند پس از دریافت این مدال ارزشمند از دستان نایب رئیس فدراسیون بین المللی جودو گفت: «آنتون گیسینگ، آخرین جودوکار هلندی بود که در این استادیوم و درجریان بازیهای المپیک صاحب مدال طلا شد. این را همیشه به یاد داشتم و سعی کردم از آن برای مبارزاتم انرژی بگیرم. وقتی فهمیدم که باید با حریفی از ژاپن مبارزه کنم به خودم گفتم که حالا نوبت من است.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پنجم تورنمنت به ماری اِوِه گائه از فرانسه تعلق گرفت. جودوکار فرانسوی در فینال رقابت های دسته منهای ۷۰ کیلوگرم باربارا تیمو، حریفی از پرتغال را پیش رو داشت.

ماری گائه در مبارزه نهایی تنها به ۴۸ ثانیه زمان نیاز داشت تا با کسب امتیاز ایپون نخستین مدال جهانی را به کارنامه حرفه ای خود اضافه کند.

ماری اِوِه گائه که یکروز پس از قهرمانی آگبنیونو، دیگر هموطنش به روی سکوی نخست می رفت مدال طلای خود را از دستان خزانه دار کل فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد و گفت: «اگبنیونو خیلی به من انگیزه داد. او مثل خواهر بزرگ برای من است. وقتی مبارزات و پیروزی های او را می بینم به واقع انگیزه مضاعف می گیرم.»

فرانسه در پنجمین روز مسابقات دو مدال برنز دیگر نیز به اندوخته خود اضافه کرد تا در جدول مسابقات پایین تر از ژاپن در رده دوم قرار گیرد. یکی از این برنزها توسط مارگو پینو در مبارزه رده بندی وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان بدست آمد.

اکسل کلرژه، دیگر جودوکار فرانسوی بود که در مبارزه رده بندی وزن منهای ۹۰ کیلوگرم کشورش را به دومین مدال برنز رساند. دو مدال طلا و دو برنز حاصل کار جودوکاران فرانسوی بود که طی دو روز رقم خورد.

بهترین فن

بهترین فن روز پنجم رقابت های جودو قهرمانی جهان یک «کوچی گاکه» بود که موکائی، فینالیست ژاپنی مبارزات دسته منهای ۹۰ کیلوگرم مردان آنرا به اجرا درآورد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودوی قهرمانی جهان؛ مدال های طلا در روز دوم به سامورایی ها رسید

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید