Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مرگ پناهجوی عراقی که تلاش داشت با شنا کردن از کانال مانش عبور کند

مرگ پناهجوی عراقی که تلاش داشت با شنا کردن از کانال مانش عبور کند
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماجرای دراماتیک این پناهجوی عراقی مشابهتی شگفت آور با داستان فیلم سینمایی فرانسوی «خوش آمدید» با بازی ونسان لندون، بازیگر فرانسوی دارد که در سال ۲۰۰۹ ساخته شده و قهرمان آن یک پناهجوی کرد عراقی است.

آگهی

مقامات بلژیکی روز دوشنبه اعلام کردند که جسد یک پناهجوی عراقی را سواحل این کشور یافته اند.

گفته می شود که این پناهجوی عراقی تلاش کرده است فاصله بین فرانسه و بریتانیا در کانال مانش را شنا کند تا خود را به بریتانیا برساند.

به گفته دادستان بلژیک جسد این پناهجوی ۴۸ ساله روز جمعه در نزدیکی تفرجگاه ساحلی زیبروگ در وضعیتی پیدا شده است که یک جلیقه نجات دست ساز از بطری‌های پلاستیکی خالی به تن و یک کیف کوچک حاوی مدارک شناسایی‌اش را همراه داشت.

مقامات می‌گوید این پناهجوی عراقی پس از آنکه تقاضای پناهندگی‌اش در آلمان رد شد، تلاش کرده است به بریتانیا برود.

ماجرای دراماتیک این پناهجوی عراقی مشابهتی شگفت آور با داستان فیلم سینمایی فرانسوی «خوش آمدید» با بازی ونسان لندون بازیگر فرانسوی دارد که در سال ۲۰۰۹ ساخته شده است. در این فیلم یک پناهجوی کرد عراقی تلاش می کند با یاد گرفتن شنا از کانال مانش عبور کند تا خود را به نامزدش برساند که در بریتانیاست، اما در این مسیر غرق می شود.

هشت روز قبل از یافتن جسد این پناهجو، یک ملوان بلژیکی مردی را که جلیقه نجات دست سازی از بطری‌های خالی به تن داشت در آب‌های فرانسه می‌بیند که فریاد کمک سر می داده است. این ملوان مقامات ساحلی فرانسه را در جریان می گذارد و می گوید که او تلاش کرده است جان این مرد را نجات دهد اما امواج دریا این مرد را با خود برده‌اند.

سیاست به شدت سخت گیرانه بریتانیا که اجازه ورود پناهجویان را به کشور نمی‌دهد باعث شده است پناهجویان برای عبور از کانال مانش و رساندن خود به بریتانیا خطرات زیادی را به جان می خرند.

از ماه ژانویه تاکنون ۱۴۵۰ پناهجو به دست گارد ساحلی فرانسه یا بریتانیا از کانال مانش نجات داده شده‌اند. این آمار دو برابر تعدادی است که در کل سال ۲۰۱۸ تلاش کرده اند از کانال مانش و از سواحل فرانسه خود را به بریتانیا برسانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لندن در پی سخت‌تر کردن سیاست مهاجرتی و اخراج مهاجران غیرقانونی است

بحران مهاجرت؛ توافق فرانسه و بریتانیا برای تشدید نظارت بر کانال مانش

شکست لیبرال‌ها و صعود راست‌گرایان در بلژیک؛ نخست وزیر استعفا داد