Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بحران مهاجرت؛ توافق فرانسه و بریتانیا برای تشدید نظارت بر کانال مانش

بحران مهاجرت؛ توافق فرانسه و بریتانیا برای تشدید نظارت بر کانال مانش
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزراء کشور بریتانیا و فرانسه روز یکشنبه توافق کردند تا با همکاری مشترک به رشد بهره‌گیری پناه‌جویان ایرانی از کانال مانش برای جابجایی میان دو کشور پایان دهند.

آگهی

وزرای کشور بریتانیا و فرانسه روز یکشنبه توافق کردند تا با همکاری مشترک به افزایش بهره‌گیری پناه‌جویان عمدتا ایرانی از کانال مانش برای جابجایی میان دو کشور پایان دهند.

طی هفته‌های اخیر برخی پناهجویان ایرانی با استفاده از قایق‌های کوچک موفق شدند از طریق کانال مانش، شمال فرانسه را به مقصد بریتانیا ترک کنند و به این کشور پناهنده شوند.

افزایش استفاده از این روش به ویژه در میان پناه‌جویان ایرانی موجب شد تا سجاد جاوید، وزیر کشور بریتانیا و کریستف کاستانر، همتای فرانسوی‌اش در پایان مذاکرات تلفنی دو جانبه توافق کنند تا به سرعت یک برنامه عملیاتی فراگیر را برای پایان دادن به روند به اجرا بگذارند.

بیشتر بخوانید:پناهجویان ایرانی پس از سرقت قایق ماهیگیری از فرانسه به آبهای بریتانیا رسیدند

این طرح شامل افزایش تعداد گشت‌های نظارتی، انهدام باندهای قاچاق انسان و افزایش آگاهی پناه‌جویان نسبت به خطرات عبور از کانال مانش است. عملیات اجرایی این طرح از طریق مرکزی که در نزدیکی کاله فرانسه مستقر می‌شود انجام خواهد شد.

وزرای کشور فرانسه و بریتانیا همچنین توافق کردند تا با برگزاری جلسه‌ای مشترک در ماه ژانویه زمینه اجرای اقدام‌های تکمیلی به منظور تشدید حفاظت از مرزهای دو کشور را فراهم کنند.

وزیر کشور بریتانیا در روزهای اخیر از سوی نمایندگان پارلمان و نیز انجمن‌های حامی پناه‌جویان تحت فشار بوده است.

از یک سو نمایندگان محافظه‌کار پارلمان بریتانیا آقای جاوید را متهم به بی‌تدبیری در مقابل سیل ورود پناه‌جویان کرده‌اند و نمایندگان حزب کارگر نیز خواستار اقدام فوری او در این خصوص شده‌اند و از سوی دیگر انجمن‌های حامی پناه‌جویان، بی‌تفاوتی وزارت کشور بریتانیا به رشد تردد پناه‌‌جویان در کانال مانش را پیش زمینه وقوع یک فاجعه انسانی قلمداد کرده‌اند.

طی دو ماه گذشته حدود ۲۰۰ پناه‌جو تلاش کرده‌اند تا از طریق کانال مانش که دارای ترافیک سنگین حمل و نقل، سرعت بالای و دمای پایین آب است، خود را به بریتانیا برسانند. هر چند تاکنون پلیس دو کشور نزدیک به ۱۰۰ پناه‌جو را از آب گرفته است ولی رشد استفاده از این مسیر برای پناه‌جویان بی‌سابقه اعلام شده است.

بیشتر بخوانید:مسیرهای پناهجویان برای رسیدن به اروپا در یک نگاه

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ پناهجوی عراقی که تلاش داشت با شنا کردن از کانال مانش عبور کند

قاچاق پناهجو به بریتانیا در تابوت

اخراج پناهجویان غیرقانونی؛ بریتانیا بازداشت «مسافران رواندا» را آغاز کرد