Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سارا نتانیاهو نان و نمک میزبان را رد کرد

بنیامین و سارا نتانیاهو
بنیامین و سارا نتانیاهو Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بنیامین نتانیاهو و همسرش روابط چندان خوبی با رسانه های اسرائیلی ندارند و هر دو رسانه ها را به تلاش برای منفی بافی و انعکاس ناعادلانه خبرهای مربوط به آنها متهم می کنند.

آگهی

حاشیه های سفر بنیامین نتانیاهو به اوکراین که با انتقاد ها از نحوه رفتار همسر نخست وزیر اسرائیل همراه بوده توجه بسیاری از رسانه های جهان را به خود جلب کرده است. سارا نتانیاهو در این سفر نان و نمک تعارف شده از سوی میزبان را رد کرد و خبر ساز شد.

ماجرا به نقل از برخی منابع خبری از داخل هواپیما آغاز شد؛ زمانی که سارا نتانیاهو تلاش می کند برای اعتراض به عدم خوش آمد گویی خلبان پیش از نشستن در فرودگاه کی یف وارد کابین پرواز شود اما از ورود وی ممانعت به عمل می آید.

این ماجرا که برخی رسانه ها از جمله اسپوتنیک به انعکاس آن پرداختند از سوی دفتر نخست وزیری اسرائیل به عنوان یک «سوء تفاهم» قلمداد و تکذیب شده است.

اما حاشیه اصلی این سفر با ورود بنیامین نتانیاهو و همسرش به فرودگاه پایتخت اوکراین رقم می خورد. خبرگزاری رویترز در گزارش خود از این ماجرا می نویسد که هواپیمای حامل نخست وزیر اسرائیل و همسرش نیمه شب یکشنبه وارد فرودگاه کی یف می شود و خانم و آقای نتانیاهو در پای پلکان هواپیما به صورت رسمی مورد استقبال قرار می گیرند.

در این مراسم طبق رسم کشور اوکراین طبقی از نان و نمک این کشور به میهمان تعارف می شود. آقای نتانیاهو تکه ای از نان را جدا می کند و در دهان می گذارد و تکیه ای دیگر را نیز کنده و به همسرش سارا می دهد.

سارا نتانیاهو اما نان را گرفته و به جای بر دهان گذاشتن آنرا به روی زمین می اندازد. این حرکت با انتقاد های زیادی در این کشور همراه شده است. برخی سیاستمداران و نیز کاربران شبکه اجتماعی آنرا نوعی بی احترامی و عدم نزاکت سیاسی تلقی و محکوم کرده اند.

طبق سنت و رسوم جاری در اوکراین، نان برای مردم این کشور مقدس است و نماد زندگی تلقی می شود. نان در بسیاری از مراسم و برنامه های فرهنگی و سنتی این کشور نیز جایگاه ویژه ای دارد.

در پی به راه افتادن حواشی زیاد بر سر نحوه رفتار سارا نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با انتشار ویدیویی در شبکه اجتماعی فیس بوک از جنجال به وجود آمده ابراز ناراحتی کرده و گفته است: «من برای یک سفر تاریخی به اوکراین آمدم اما بسیار جای تردید است که اگر ماجرای نان اتفاق نمی افتاد این سفر اینگونه بازتاب رسانه ای پیدا می کرد.»

نخست وزیر اسرائیل در ادامه به نقل از رئیس دفتر رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرده که «واضع و روشن است که خانم نتانیاهو با حرکت خود قصد بی احترامی نداشته است.»

سخنگوی رئیس جمهوری اوکراین نیز روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری اینترفاکس اوکراین تصریح کرد: «حرکت خانم نتانیاهو ناشیانه و غیرعمدی بوده و به هیچ وجه نمی توان از آن به عنوان بی احترامی نام برد.»

بنیامین نتانیاهو و همسرش روابط چندان خوبی با رسانه های اسرائیلی ندارند و هر دو رسانه ها را به تلاش برای منفی بافی و انعکاس ناعادلانه خبرهای مربوط به آنها متهم می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سارا نتانیاهو در پرونده تصرف در اموال دولتی مجرم شناخته‌ شد

پلیس اسرائيل: مدارک کافی علیه نتانیاهو به جرم فساد مالی و رشوه پیدا کردیم

همسر نتانیاهو در دادگاه؛ رسیدگی به اتهام تقلب و سوءاستفاده از اموال دولتی