Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

همسر نتانیاهو در دادگاه؛ رسیدگی به اتهام تقلب و سوءاستفاده از اموال دولتی

همسر نتانیاهو در دادگاه؛ رسیدگی به اتهام تقلب و سوءاستفاده از اموال دولتی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سارا نتانیاهو بارها به دلیل سوء رفتارهایش مورد توجه رسانه‌های اسرائیل قرار گرفته بود. از جمله یک خبرنگار اسرائیلی ادعا کرده بود که خانم نتانیاهو همسرش را پس از یک مشاجرۀ خانوادگی از خودرو بیرون انداخته است.

آگهی

اولین جلسۀ رسیدگی به پروندۀ تقلب و سوء استفاده از اموال دولتی سارا نتانیاهو، همسر نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه برگزار شد.

خانم نتانیاهو متهم است که با همدستی یکی از کارکنان دولت، بین سال  های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ میلادی بیش از صد هزار دلار از بودجۀ دولتی را برای سفارش صدها وعدۀ غذایی از رستوران‌ها برای خود، اعضای خانواده و میهمانانش هزینه کرده؛ آن هم در حالی که در اقامتگاه رسمی نخست‌وزیر، آشپز حضور داشته است.

او در ماه ژوئن از سوی دادستان به ارتکاب جرائمی از جمله تقلب، خیانت در امانت و فاکتورسازی‌های غیرواقعی متهم شد. جرایمی که در صورت محکومیت، حکم پنج سال زندان را در پی خواهد داشت.

خانم نتانیاهو پس از حضور در دادگاه در روز یکشنبه، هیچ سخنی با خبرنگاران نگفت و روی نیمکتی پشت وکلایش نشست.

وکلای او اتهامات وارد شده را رد و اعلام کرده‌اند که مقررات مربوط به سفارش غذا از لحاظ حقوقی در این پرونده صدق نمی‌کند و در واقع یکی از کارکنان این خانواده بوده که با وجود اعتراضات نتانیاهو، این غذاها را سفارش داده است.

یوسی کوهن، یکی از وکلای خانم نتانیاهو خطاب به قاضی گفت: «معتقدم که رسیدن به مرحلۀ ارائه شاهد، حتی باعث خنده شما نیز می‌شود.»

بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر اسرائیل که خود او نیز درگیر مجموعه‌ای از تحقیقات با موضوع فساد است، ادعاهای مطرح شده علیه همسرش را پوچ و بی‌اساس می‌داند.

سارا نتانیاهو ۵۹ ساله که به تندخویی شهرت دارد، پیش از این نیز بارها به دلیل سوء رفتارهایش مورد توجه رسانه‌های اسرائیل قرار گرفته بود. از جمله یک خبرنگار اسرائیلی ادعا کرده بود که خانم نتانیاهو همسرش را پس از یک مشاجرۀ خانوادگی از خودرو بیرون انداخته است.

در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز دادگاه بیت‌المقدس اعلام کرد که خانم نتانیاهو به کارکنان محل اقامت نخست‌ وزیر توهین کرده و با آنها رفتاری توام با خشونت داشته است.

بعید به نظر می‌رسد که پروندۀ قضایی اخیر خانم نتانیاهو مشکلاتی سیاسی برای همسرش به همراه داشته باشد زیرا بنا بر نظرسنجی‌ها آقای نتانیاهو همچنان از موقعیت خوبی در میان افکار عمومی اسرائیل برخوردار است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سارا نتانیاهو نان و نمک میزبان را رد کرد

حساب فیس‌بوک پسر نتانیاهو به‌دلیل انتشار مطالبی علیه مسلمانان بسته شد

طعنه ظریف به نتانیاهو: شاهد سیرکی مضحک بودیم، به موضوعات جدی بپردازیم