تمایل یک نفر از هر سه آمریکایی به کاهش دستمزد در ازای مرخصی نامحدود

تمایل یک نفر از هر سه آمریکایی به کاهش دستمزد در ازای مرخصی نامحدود
Copyright Reuters
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر طبق نتایج یک تحقیق تازه، یک نفر از هر سه نفر کارمند آمریکایی حاضر به تبادل بخشی از دستمزد در ازای زمان تعطیلات نامحدود هستند.

آگهی

بر طبق نتایج یک تحقیق تازه، یک نفر از هر سه نفر کارمند آمریکایی حاضر به تبادل بخشی از دستمزد در ازای زمان تعطیلات نامحدود هستند.

به گزارش CNBC و بنابر آمار نظرسنجی که موسسه آلیانز از پیمایش نظرات ۱۰۰۵ کارمند آمریکایی منتشر کرده است، بخش عمده آنان تمایل دارند بتوانند از گزینه تعطیلات نامحدود استفاده کنند حتی در صورتیکه بخشی از حقوقشان را از دست بدهند.

در میان افرادی که حاضرند قسمتی از حقوق‌شان را به ازای دریافت تعطیلات نامحدود معاوضه کنند، به طور متوسط هر کارگر حاضر است ۲۶ درصد حقوقش را بدهد تا بتواند در ازایش مدت زمان نامحدود تعطیلات دریافت کند.

با این حال تعطیلات نامحدود ممکن است به آن خوبی که در ابتدا به نظر بیاید نباشد.

جف زینسر، بنیان‌گذار موسسه حقوق استخدامی، می‌گوید: «اگر حجم کار شما به گونه‌ای باشد که به ۵۲ هفته در سال نیاز داشته باشد، می‌توانید تعطیلات نامحدود داشته باشید اما حجم کار به شما اجازه نمی‌دهد بتوانید از آن استفاده کنید.»

در واقع مشکل زمان نامحدود این است که برای کارمند تبدیل به چیزی مبهم می‌شود.

بنابر یک تحلیل که توسط شرکت نیملی، فعال در زمینه صدور چک‌های حقوقی، منتشر شده است؛ کارمندان شرکت‌هایی که از گزینه تعطیلات نامحدود برخوردار بوده‌اند به طور متوسط ۱۳ روز در سال به تعطیلات رفته‌اند.

در همین حال، کارمندانی که در شرکت‌هایی با پرداخت مرخصی با حقوق کار می‌کرده‌اند به طور متوسط ۱۵ روز در سال به تعطیلات رفته‌اند.

از طرف دیگر، کارمندان شرکت‌هایی که از گزینه تعطیلات نامحدود برخوردار بوده‌اند بیشتر ترغیب به رفتن به تعطیلاتی شده‌اند که در آن کار هم می‌کرده‌اند.

آقای زینسر این روش را همان «کار از راه دور- در خانه» می‌نامد و می‌گوید: «شما یک حجمی از کار دارید و مجبور نیستید که برای انجامش به محل کار بروید. می‌توانید آن‌ را در ساحل دریا انجام دهید یا از خانه‌تان. اما بعید می‌دانم که بتوان اسم آن را تعطیلات گذاشت.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چه عواملی باعث شادی و رضایت کارمندان در محیط کار می شود؟

سوئد؛ کاهش ساعت کار و افزایش بازدهی

پایان گرفتاری ۱۷ روزه؛ امدادگران هندی تمام ۴۱ کارگر محبوس در تونل را نجات دادند