Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ مدال برنز جایزه بزرگ زاگرب به سعید مولایی رسید

جودو؛ مدال برنز جایزه بزرگ زاگرب به سعید مولایی رسید
Copyright 
نگارش از Euronew
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دنیس ایارتسف، جودوکار به‌نام روس در مسابقه مقابل آراتا تاتسوکاوا از ژاپن، به زیبایی هرچه تمام یکی از کلیدی‌ترین اصول جودو را به نمایش گذاشت که بیانگر حداقل تلاش توام با حداکثر کارآیی بود.

آگهی

در دومین روز رقابتهای بین‌المللی جودو جایزه بزرگ زاگرب، کودکان جودوکار کروات فرصتی فوق‌العاده یافتند تا روی تشک رقابتهای بین‌المللی به تمرین بپردازند؛ تجربه‌ای بی‌نظیر برای آنهایی که امیدوارانه به فردا می‌نگرند.

رقابت‌های مردان

در این روز سعید مولایی جودوکار ۲۷ سالۀ ایران در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم، با ثبت سه پیروزی به مرحله نیمه نهایی راه یافت اما درنهایت با شکست در مقابل آنتونی والوییس فورتر، جودوکار کانادایی به مدال برنز قناعت کرد.

آنتونی فورتر نیز مسابقه را به ناگاسه تاکانوری از ژاپن که پیش از این طلای جایزه بزرگ مونترال را صاحب شده بود، واگذار کرد و به این ترتیب جودوکار ۲۵ ساله ژاپنی طلای وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان را به دست آورد.

ناگاسه تاکانوری می‌گوید: «با وجود آنکه من و آنتونی فورتر تا کنون بارها با یکدیگر مبارزه کرده‌ایم، همیشه مسابقه دادن مقابل او سخت‌تر از گذشته است و من مجبورم که کاملا بر کارم تمرکز داشته باشم. خوشبختانه امروز وقتی حمله کردم بدنم بطور ناخودآگاه با این حمله همراه شد و درنهایت توانستم امتیاز ایپون بگیرم و از نتیجه‌ای که به دست آوردم خوشحالم.»

در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان، توهار بوتبول جودوکار ۲۵ ساله اسرائیلی صاحب طلا شد. او مسابقه‌ای پرتحرک را به نمایش گذاشت و توانست از سد برخی از قویترین جودوکاران این وزن از جمله دنیس ایارتسف روس بگذرد و درنهایت در فینال مقابل آرتور مارجلیدون کانادایی به پیروزی برسد.

رقابت‌های زنان

گِما حاول، جودوکار بریتانیایی توانست مقابل کیم پولین هلندی که تا کنون بارها عنوان قهرمانی رقابتهای اروپا را صاحب شده، به پیروزی برسد و طلای وزن منهای ۷۰ کیلوگرم را از آن خود کند. حضور خانواده او در ورزشگاه نیز طعم این پیروزی را بیش از هر زمانی برای این جودوکار ۲۹ ساله بریتانیایی شیرین کرد.

حاول می‌گوید: «می‌دانستم که باید در این مسابقه وقت زیادی تلف کنم و بازوی حریفم را در اختیار بگیرم. برای همین دستش را محکم گرفتم؛ گویی که بهترین عروسک جهان را در آغوش داشتم. زمان زیادی را به همین حالت گذراندم و امیدوار بودم که لحظه‌ها تا جای امکان سریع بگذرند. خوشحالم که درنهایت این تلاشم نتیجه داد.»

تینا ترستنجک، جودوکار اسلوونی و قهرمان المپیک نیز در وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان مقابل نامی نابه‌کورا، جودوکار ژاپنی به پیروزی رسید.

بهترین فن روز

در پایان این برنامه نگاهی داریم به یکی از زیباترین تصاویر رقابتهای امروز؛ یعنی زمانی که دنیس ایارتسف جودوکار به‌نام روس که برنز رقابتهای زاگرب را به دست آورده است، در مسابقه خود مقابل آراتا تاتسوکاوا از ژاپن، به زیبایی هرچه تمام یکی از کلیدی‌ترین اصول جودو را به نمایش گذاشت که بیانگر حداقل تلاش توام با حداکثر کارآیی بود. 

بیشتر بخوانید: جودو؛ درخشش گالبادراخ و ویه‌رو در اولین روز رقابت‌های جایزه بزرگ زاگرب

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سعید مولایی با پرچم مغولستان به مدال نقره المپیک رسید

جودوی قهرمانی جهان؛ مدال های طلا در روز دوم به سامورایی ها رسید

جودوی جایزه بزرگ تاشکند؛ نخستین طلای میزبانان