جودوی جایزه بزرگ تاشکند؛ نخستین طلای میزبانان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جودوی جایزه بزرگ تاشکند؛ نخستین طلای میزبانان

در دومین روز از مسابقات جودوی جایزه بزرگ تاشکند سرانجام تماشاگران ازبک با مدال طلای حکمت‌الله تورائف به آرزوی خود رسیدند.

او در نیمه نهایی موفق شد با نمایشی تماشایی بنجامین آکسوس از فرانسه را از پیش رو بردارد. در فینال وزن منهای ۷۳ کیلوگرم تورائف در برابر ایگور وانتکه از آلمان قرار گرفت و توانست بر وی پیروز شود.

دلمراد نبی‌اف وزیر ورزش ازبکستان مدال طلای وی را به او اهدا کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

تورائف درباره پیروزی‌اش می‌گوید: «مسابقه فینال بسیار سخت و هیجان‌انگیز بود، تماشاگران یک‌نفس مرا تشویق کردند. می‌دانستند چه حالی دارم. از این قهرمانی بسیار خوشحالم.»

اما ستاره امروز مسابقات زنان بولدورج مونگون شیمِگ از مغولستان بود. او شایستگی‌اش را برای کسب دومین طلای خود در وزن منهای ۶۳ کیلوگرم ثابت کرد. او در فینال توانست با اجرای فن اوستوگاری بر ماریا چنتراچیو از ایتالیا غلبه کند و به قهرمانی برسد.

خود وی می‌گوید: «بعد از مدال برنزی که در سال ۲۰۱۷ گرفته بودم دیگر به هیچ مدالی نرسیدم تا امشب که برنده طلا شدم. بنابراین بسیار خوشحالم.»

اما دیدار حمزه، جودوکار قزاق برنده طلای وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مسابقات تاشکند شد. او که در نیمه‌نهایی با اختلاف امتیاز بر حریف پیروز شده بود در فینال توانست از نیام‌سورِن، حریف مغول خود امتیاز کامل بگیرد.

در منهای هفتادکیلوگرم زنان نیز میکائلا پولارس از اتریش بود که توانست با چیره شدن بر حریفی از آلمان مدال طلای جایزه بزرگ تاشکند را بر گردن بیاویزد.

اما زیباترین اجرای فن روز دوم این مسابقات را جاناتان آلاردون از فرانسه به نام خود ثبت کرد. او با اجرای یک اوشی گاری بینظیر توانست حریفی از قرقیزستان را از پیش رو بردارد. 

**بیشتر بخوانید: **

درخشش جودوکاران کوزوو در نخستین روز جایزه بزرگ تاشکند