Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

سخنگوی ائتلاف عربی: نظامیان سودانی از بندر حدیده عقب نشینی نکرده اند

تعدادی از نیروهای نظامی ائتلاف عربی عمل کننده در بندر حدیده یمن
تعدادی از نیروهای نظامی ائتلاف عربی عمل کننده در بندر حدیده یمن Copyright خبرگزاری فرانسه
Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این سخنان در حالی مطرح می شود که منابع خبری پیشتر به نقل از وضاح الدبیش، سخنگوی نیروهای مشترک در جبهه ساحل غربی یمن اعلام کرده بودند که نیروهای سودانی از این جبهه و نیز از سه منطقه محل حضور خود عقب‌نشینی کردند.

آگهی

نیروهای سودانی عضو ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان از مواضع خود در حدیده، شهر بندری یمن در حاشیه دریای سرخ عقب نشینی نکرده اند.

سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی عمل کننده در یمن با اعلام این مطلب اطلاعات منتشر شده مبنی بر عقب نشیتی نیروهای سودانی از ساحل غربی این یمن را تکذیب کرد.

وضاح الدبیش، سخنگوی نیروهای مشترک در جبهه ساحل غربی در این خصوص تاکید کرد: «من انتشار این گونه خبرها را به طور کامل تکذیب می کنم، نیروهای سودانی همچنان در کنار دیگر کشورهای عضو ائتلاف، نقشی حیاتی در نبرد برای برقراری نظم و قانون در یمن برعهده دارند.»

این نظامی بلند پایه ائتلاف عربی که با نشریه نشنال گفتگو می کرد در ادامه یادآور شد: «نیروهای سودانی همچنان در طول ساحل غربی حدیده و دیگر مناطق یمن حضور دارند و به ماموریت خود ادامه می دهند.»

سرهنگ الدبیش در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: «آنچه روی داده تنها یک تغییر آرایش است. بر این اساس و طبق برنامه ای که فرماندهی جدید نیروهای مشترک عمل کننده در حدیده تدارک دیده برخی از نیروهای سودانی تنها از موضعی به موضع دیگر جابجا شده اند.»

شصت درصد کشته شدگان غیرنظامی در یمن قربانی حملات هوایی نیروهای اتئلاف عربی هستند

این سخنان در حالی مطرح می شود که منابع خبری پیشتر به نقل از وضاح الدبیش، سخنگوی نیروهای مشترک در جبهه ساحل غربی یمن اعلام کرده بودند که نیروهای سودانی از این جبهه و نیز از سه منطقه محل حضور خود عقب‌نشینی کردند.

سخنگوی نیروهای مشترک ائتلاف در حدیده در حالی اکنون این عقب نشینی را تکذیب می کند که پشتر حتی تصریح کرده بود که نیروهای وابسته به نظامیان دولت مستعفی یمن قرار است جایگزین نیروهای سودانی شوند.

این درحالیست که امارات عربی متحده نیز چندی پیش اعلام کرده بود در راهبر خود نسبت به مشارکت در ائتلاف عربی تحت رهبری ریاض تجدید نظر خواهد کرد. امارات در این راستا ضمن اعلام کاهش نیروهای خود در ائتلاف نظامی عربی از سواحل غربی یمن در دریای سرخ و و بندر عدن در جنوب به عنوان مناطقی یاد کرده بود که قراراست نیروهای اماراتی از آن خارج شوند.

این تصمیم در حالی با استقبال جنبش انصار الله مواجه شد که حوثی ها حدود ده روز پیش بر روی عرشه کشتی سازمان ملل متحد در دریای سرخ با نمایندگان دولت یمن بر سر خروج نیروهای نظامی از بندر حدیده گفتگو کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

مناقشه داخلی در یمن که برخی از آن به عنوان صحنه جنگ نیابتی ایران و عربستان نیز یاد می کنند از سال ۲۰۱۵ تاکنون بیش از ده هزار کشته برجای گذاشته و بسیاری از ساکنان این کشور را از خانه و کاشانه خود آواره کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورای نظامی سودان با مخالفان توافقی برای تقسیم قدرت امضاء کرد

امارات راهبرد خود را در یمن از جنگ به صلح تغییر می‌دهد

تاکید وزیر خارجه بریتانیا بر اجرای آتش بس در استان حدیده یمن