Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پمپئو: دوست دارم در تهران به صورت مستقیم با مردم ایران گفتگو کنم

پمپئو: دوست دارم در تهران به صورت مستقیم با مردم ایران گفتگو کنم
Copyright عکس از خبرگزاری رویترز
Copyright عکس از خبرگزاری رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«آیت الله خامنه‌ای تصمیم‌گیرنده اصلی در ایران است و اختیارات ظریف از کسی که در کره ماه زندگی می‌کند بیشتر نیست.»

آگهی

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در گفتگو با شبکه بلومبرگ گفت که حاضر است برای گفتگوی مستقیم با مردم ایران به تهران سفر کند.

آقای پمپئو همچنین اضافه کرد: «این سفر نه با هدف تبلیغاتی که برای آگاهی دادن به مردم این کشور خواهد بود تا بدانند رفتار رهبرانشان چه هزینه‌هایی بر زندگی ایرانیان وارد کرده است.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین ادامه داد: «دوست دارم اگر چنین فرصتی فراهم شد، سیاست خارجی آمریکا را برای مردم ایران شرح دهم.»

او همچنین با رد کردن نقش محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در سیاست خارجی ایران افزود: «آیت الله خامنه‌ای تصمیم‌گیرنده اصلی در ایران است و اختیارات ظریف از کسی که در کره ماه زندگی می‌کند بیشتر نیست.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین هدف تحریم‌های این کشور علیه ایران را تغییر رفتار علی خامنه‌ای و قاسم سلیمانی دانست و افزود: «آنها از تمام ظرفیت خود برای انجام اقدامات نادرست مانند توقیف نفتکش‌ها استفاده می‌کنند اما هدف ما با اعمال تحریم‌ها این است که این دو نفر را متقاعد سازیم رفتاری عادی داشته باشند و دست از اقدامات غیرعادی بردارند.

خروج آمریکا از برجام در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، نقطه آغاز افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا بود که با قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی و لغو معافیت چند کشور از خرید نفت ایران، اوج گرفت.

حمله ماه مه (اردیبهشت) به چند نفت‌کش در نزدیکی بندر فجیره امارات عربی متحده و حمله به دو نفتکش در دریای عمان در تاریخ ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) که هر بار آمریکا انگشت اتهام را به سوی ایران نشانه رفت، باعث افزایش این تنش‌ها شد.

اما ساقط کردن پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران ایران در تاریخ پنجشنبه ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) برگی دیگر از این تنش دنباله‌دار بود که ترامپ را تا پای حمله به ایران برد به‌طوریکه طبق گفته رئیس جمهوری آمریکا، وی این حمله برنامه‌ریزی شده را ۱۰ دقیقه قبل انجامش متوقف کرد. این تنش‌ها همچنان ادامه دارد و هفته پیش نیز دونالد ترامپ، اعلام کرد ناو هواپیمابر «یواس‌اس باکسر» یک پهپاد ایرانی را که در تنگهٔ هرمز، تا فاصله هزار یاردی (۹۱۴ متری) به این ناو آمریکایی نزدیک شده بود را نابود کرده است.

بیشتر بخوانیدپمپئو در گفتگو با یورونیوز: پیشنهاد مذاکره بدون پیش‌ شرط با ایران جدید نیست

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پمپئو: آمادۀ مذاکره با ایران بدون هیچ پیش‌شرطی هستیم

بایدن و شبه‌نظامیان طرفدار ایران؛ نقش دیپلماسی و تصمیمات نظامی آمریکا در پاسخ به حملات چیست؟

رئيس سازمان سیا: کلید امنیت اسرائيل و منطقه مواجهه با ایران است