Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پمپئو: آمادۀ مذاکره با ایران بدون هیچ پیش‌شرطی هستیم

پمپئو: آمادۀ مذاکره با ایران بدون هیچ پیش‌شرطی هستیم
Copyright Jacquelyn Martin/Pool via REUTERS
Copyright Jacquelyn Martin/Pool via REUTERS
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایک پمپئو: هر زمان که آنها آماده باشند تا واقعا با ما تماس بگیرند، ما می‌توانیم مذاکره را شروع کنیم. من منتظر آن روز هستم.

آگهی

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه بار دیگر مقابل خبرنگاران اعلام کرد که واشنگتن خواهان گفتگو با تهران است.

او پیش از سفر به عربستان و امارات متحده عربی برای گفتگو با متحدان اصلی آمریکا در خاورمیانه دربارۀ ایران اعلام کرد: «تکرار می‌کنم که ما آمادۀ مذاکره بدون هیچ پیش‌شرطی هستیم... آنها دقیقا می‌دانند چگونه ما را پیدا کنند. من مطمئن هستم که هر زمان که آنها آماده باشند تا واقعا با ما تماس بگیرند، ما می‌توانیم مذاکره را شروع کنیم. من منتظر آن روز هستم.»

آقای پمپئو همچنین گفت که هدف از تحریم‌های «قابل توجهی» که از روز دوشنبه علیه ایران اعمال می‌شود، کاهش منابعی است که تهران از آنها برای تامین مالی فعالیتهایش در منطقه استفاده می‌کند.

او گفت: «ما قصد داریم آنها را از منابع مورد نیازشان برای انجام این کارها محروم کنیم و به این ترتیب امنیت منافع آمریکا و مردم آمریکا را در سراسر جهان حفظ کنیم.»

همزمان با تشدید تنش‌ها میان تهران و واشنگتن و اعمال تحریم‌های جدید توسط آمریکا، تلاش‌های دیپلماتیک نیز برای کاهش تنش‌ها در منطقه خلیج فارس افزایش یافته است.

یکی از آخرین تلاش‌ها در این باره، سفر اندرو موریسون، وزیر مشاور در امور خاورمیانۀ وزارت خارجه بریتانیا به تهران و سفر برایان هوک، رئیس گروه ویژه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا به منطقه خلیج فارس بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پمپئو: دوست دارم در تهران به صورت مستقیم با مردم ایران گفتگو کنم

پمپئو در گفتگو با یورونیوز: پیشنهاد مذاکره بدون پیش‌ شرط با ایران جدید نیست

پالس منفی پزشکیان به غرب با پیام به حسن ‌نصرالله؛ آمریکا:منتظریم ببینیم چه می‌کند ولی انتظاری نداریم