کره شمالی دو موشک کوتاه برد شلیک کرد

کره شمالی دو موشک کوتاه برد شلیک کرد
Copyright عکس از خبرگزاری فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اقدام روز پنجشنبه پیونگ یانگ اولین آزمایش موشکی کره شمالی از زمان توافق کیم جونگ اون، رهبر این کشور با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای از سرگیری گفتگوها برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی محسوب می شود.

آگهی

ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی روز پنجشنبه دست به آزمایش دو موشک کوتاه برد از ساحل شرقی این کشور زده است.

اقدام روز پنجشنبه پیونگ یانگ اولین آزمایش موشکی کره شمالی از زمان توافق کیم جونگ اون، رهبر این کشور با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بر سر از سرگیری گفتگوها برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی محسوب می شود.

به گفته مقامات کره جنوبی موشک های آزمایش شده از نزدیکی شهر ونسان در شرق کره شمالی پرتاب شدند. این موشک ها ضمن طی مسیر ۴۳۰ کیلومتری تا ارتقاع ۵۰ کیلومتر پرواز کردند.

دونالد ترامپ ماه گذشته میلادی در جریان سفر به کره جنوبی به منطقه نظامی بین دو کره رفت و ضمن عبور از این منطقه وارد خاک کره شمالی شد و با کیم جونگ اون دیدار کرد.

آمریکا هنوز به آزمایش موشکی روز پنجشنبه پیونگ یانگ واکنشی نشان نداده است. وزارت دفاع کره جنوبی از همسایه شمالی این کشور خواسته است که از اقداماتی که مانع از کاهش تنش نظامی می شود پرهیز کند.

کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد که این کشور با همراهی آمریکا در حال بررسی آزمایش موشکی کره شمالی است.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن نیز ضمن تاکید بر همکاری نزدیک کشورش با ایالات متحده اعلام کرد که آزمایش موشکی کره شمالی تاثیری بر امنیت ملی کشورش نمی گذارد.

کره شمالی در حالی دست به آزمایش موشک های کوتاه برد زده که جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا به کره جنوبی سفر کرده است. مشاور امنیت ملی آمریکا در صفحه توئیتر خود بدون اشاره به آزمایش موشکی کره شمالی اعلام کرد که «ملاقات های سازنده ای» با مقامات کره جنوبی داشته است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا قرار است هفته آینده در حاشیه نشست امنیتی آسیای جنوب شرقی در بانکوک، پایتخت تایلند با وزیر خارجه کره شمالی دیدار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ خواهان پیوستن چین و روسیه به پیمان جدید هسته ای شد

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد

آزمایش موشکی تازه کره شمالی؛ سئول: به همراه آمریکا اوضاع را رصد می‌کنیم