حمله مهاجمان لباس شخصی به تظاهرکنندگان ضددولتی در هنگ کنگ

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمله مهاجمان لباس شخصی به تظاهرکنندگان ضددولتی در هنگ کنگ
کپی رایت  عکس از رویترز

بحران سیاسی در هنگ کنگ روز یکشنبه با حمله گروهی از افراد لباس شخصی باتوم به دست به مسافران در یک ایستگاه قطار وارد مرحله جدیدی شد.

دهها تن از افراد لباس شخصی که چهره خود را با ماسک پوشانده بودند به افراد حاضر در این ایستگاه قطار که از تظاهرات ضددولتی باز می گشتند حمله کردند. این حمله در حالی صورت گرفت که سازمان دهندگان تظاهرات ضددولتی روز یکشنبه شمار شرکت کنندگان در این تظاهرات را ۴۳۰ هزار نفر اعلام کرده اند.

تصاویری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است لباس شخصی ها را که لباس سفید بر تن دارند در حال حمله خشونت بار به شهروندان نشان می دهد.

بنا به گزارش ها در حمله لباس شخصی ها ۴۵ نفر مصدوم شدند که حال یکی از آنها وخیم گزارش می شود. هویت مهاجمان لباس شخصی مشخص نشده است.

پلیس ضد شورش هنگ کنگ در جریان تظاهرات روز یکشنبه برای متفرق کردن معترضان به شلیک گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی روی آورده بود.

هزاران نفر از معترضان در جریان تظاهرات روز یکشنبه ضمن تجمع در برابر دفتر نماینده دولت چین در هنگ کنگ با ماموران پلیس درگیر شده بودند.

هنگ کنگ از روز نهم ژوئن (۱۹ خرداد) صحنه اعتراضات علیه دولت محلی این شهر است. دولت محلی هنگ کنگ که با پکن رابطه نزدیکی دارد قصد داشت لایحه استرداد متهمان به چین را به تصویب برساند.

تصویب این لایحه به دنبال اعتراضات شدید ضددولتی از دستور کار خارج شد.