جرالد ندلر: گزاش مولر نشان می دهد ترامپ مرتکب جرم شده است

جرالد ندلر: گزاش مولر نشان می دهد ترامپ مرتکب جرم شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جرالد ندلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفته است قصد دارد از رابرت مولر بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا بخواهد این شواهد را در جلسه استماع کنگره در روز چهارشنبه آینده ارائه کند.

آگهی

جرالد ندلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه گفت که با استناد به گزارش مولد معتقد است «شواهد قابل‌توجهی» وجود دارد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مرتکب جرایم و تخطی‌های جدیی شده است.

ندلر می گوید که قصد دارد از رابرت مولر بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا بخواهد این شواهد را در جلسه استماع کنگره در روز چهارشنبه آینده ارائه کند.

رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا همچنین گفته است: «دولت باید پاسخگو باشد و هیچ رئیس جمهوری نمی تواند فراتر از قانون باشد.»

اظهار این مقام مجلس نمایندگاه آمریکا بسیار مهم تلقی می شود زیرا شواهدی از چنین جرایم جدیی که او از آنها سخن می گوید می تواند برای دموکرات‌ها اگر بخواهند فرایند استیضای ترامپ را دنبال کنند، بکار آید.

هفته گذشتته و در جریان درخواست به رای گذاشتن استیضاح دونالد ترامپ تنها ۹۵ نفر به این پیشنهاد رای موافق دادند و ۳۳۲ نماینده رای مخالف دادند.

رابرت مولد به مدت تقریبا ۲ سال تحقیقاتی را درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ پیش برد و گزارش کامل او در ماه آوریل منتشر شد که در آن از ارتباطات مقامات روسیه با کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ سخن گفته شده است اما شواهدی قطعی بر عمل مجرمانه یافت نشده است. با این حال مولر گفته است که نمی توان هم گفت که او مرتکب جرمی نشده است.

با این حال اکنون کنگره به گفته ندلر می خواهد او را احضار کند تا پرسش‌های خیلی ویژه ای از او درباره این ارتباطات بپرسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاهد کلیدی مولر به تزریق غیرقانونی پول به کارزار هیلاری کلینتون متهم شد

بازرس مولر: نمی‌توان با اطمینان اعلام کرد که ترامپ جرمی مرتکب نشده است

گزارش رابرت مولر؛ اسنادی از تبانی کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه یافت نشد