Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شاهد کلیدی مولر به تزریق غیرقانونی پول به کارزار هیلاری کلینتون متهم شد

شاهد کلیدی مولر به تزریق غیرقانونی پول به کارزار هیلاری کلینتون متهم شد
Copyright عکس از آرشیو رویترز
Copyright عکس از آرشیو رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هشت نفر از جمله اعضاء یک تشکیلات سیاسی قدیمی و مدیرعامل آن، به اتهام تزریق غیرقانونی پول به کارزار هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی و برخی دیگر از گرو‌های سیاسی متهم شدند.

آگهی

هشت نفر از جمله یک لابی‌گر سیاسی با سابقه و مدیرعامل یک شرکت مالی، به اتهام تزریق غیرقانونی پول به کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی و برخی دیگر از گرو‌های سیاسی متهم شدند.

مطابق کیفرخواست صادر شده، جورج نادر که سال‌ها با نخبگان سیاسی مراوده داشت و به شاهد قابل اعتماد رابرت مولر بدل شده بود، به همراه اندی خاواجا مدیرعامل شرکت اَلاید وَلِت، میلیون‌ها دلار به کمیته‌های تصمیم‌ساز سیاسی کمک کرده‌اند، بدون آن که منبع اصلی این کمک‌ها مشخص شود.

آقای نادر همچنین متهم شده که همزمان با اعطای این کمک‌ها، با برخی کشورهای خاورمیانه ارتباط‌های خاصی داشته است.

طبق اسناد ثبت شده در کمیسیون انتخابات، این کمک‌های نقدی نخستین بار با حمایت از فعالیت‌های انتخاباتی خانم کلینتون در سال ۲۰۱۶ میلادی به جریان افتاده و سپس به کمیته‌های سیاسی نیز سرایت کرده است.

تاکنون وکلای مبارزات انتخاباتی خانواده کلینتون، حاضر به اظهار نظر در این خصوص نشده‌اند.

آقای نادر و خاواجا در این کیفرخواست متهم شده‌اند که با تزریق ۳.۵ میلیون دلار به کمیته‌های سیاسی، قصد داشتند ضمن نفوذ در کارزار انتخاباتی خانم کلینتون، منافع کشور خاصی را از طریق تقویت ارتباط با نامزد دموکرات‌ها دنبال کنند.

در یک مورد ذکر شده در این کیفرخواست، آقای نادر ضمن دعوت از بیل کلینتون در خانه خود، میزبان حامیان مالی کارزا نامزد دموکرات‌ها بود و در همان میهمانی ۱ میلیون دلار به خزانه ستاد خانم کلینتون تزریق شده است. 

آقای نادر چنین نشست‌هایی را بارها با سایر سیاستمداران برجسته آمریکایی برگزار کرده و در آغاز فعالیت‌های انتخاباتی دونالد ترامپ ۱ میلیون دلار نیز به کارزار او اهدا کرده است.

البته بخشی از اطلاعات این کیفرخواست در جریان تحقیقات رابرت مولر در مورد مداخله روسیه در انتخابات آمریکا به دست آمده است. تحقیقاتی که ابعادی از تلاش‌های غیرقانونی سیاستمداران آمریکایی به ویژه جمهوری‌خواهان و کشورهای مختلف از جمله روسیه را برای تاثیرگذاری بر انتخابات آمریکا و پیشبرد اهدافشان مشخص کرد.

در تحقیقات آقای مولر، نادر به یک شاهد کلیدی بدل شده بود، مهره‌ای که اطلاعات گسترده‌ای در مورد ارتباط کارزار انتخاباتی آقای ترامپ با یک فرد روس در اختیار او قرار داد. نادر پس از پایان همکاری خود با مولر، به دلیل انتشار تصاویر تعرض جنسی به کودکان زیر سن قانونی بازداشت و با وجود ابراز ندامت راهی زندان شد.

به نظر می‌رسد که توجه آقای مولر به جورج نادر به دلیل روابط نزدیک او با دولت امارات عربی متحده و یک تاجر روس نزدیک به ترامپ جلب شده بود.

البته گزارش آقای مولر در مورد مداخلات روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی پیش‌تر منتشر شده بود و نتایج آن اتهام تبانی با دولت روسیه را متوجه آقای ترامپ نکرد.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هیلاری کلینتون: هیچ‌کس برنی سندرز را دوست ندارد

هیلاری کلینتون امتناع دولت بریتانیا از انتشار گزارش مداخلات روسیه را «شرم‌آور» خواند

جرالد ندلر: گزاش مولر نشان می دهد ترامپ مرتکب جرم شده است