Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گزارش رابرت مولر؛ اسنادی از تبانی کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه یافت نشد

گزارش رابرت مولر؛ اسنادی از تبانی کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه یافت نشد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا روز یکشنبه ۲۴ مارس نامه‌ای به کنگره آمریکا فرستاد که در آن اعلام کرد بر اساس گزارش رابرت مولر، اسناد و شواهد تبانی میان دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا و همکارانش در جریان برگزاری انتخابات ریاست‌جهوری سال ۲۰۱۶ در این کشور با روسیه به دست نیامده است.

آگهی

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا روز یکشنبه ۲۴ مارس نامه‌ای به کنگره آمریکا فرستاد که در آن اعلام کرد بر اساس گزارش رابرت مولر، اسناد و شواهد تبانی میان دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا و همکارانش در جریان برگزاری انتخابات ریاست‌جهوری سال ۲۰۱۶ در این کشور با روسیه به دست نیامده است. رابرت مولر، بازرس ویژه درباره نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا است.

در نامه آقای بار به کنگره با اشاره مستقیم به بخشی از گزارش آقای مولر تاکید شده که گزارش مولر نتیجه گیری نکرده که دونالد ترامپ مرتکب جرم شده، اما این گزارش او را تبرئه هم نکرده است. 

نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا در واکنش به انتشار این گزارش اعلام کرد که گزارش کامل آقای مولر باید عمومی شود.

تاکید خانم پلوسی بر انتشار و عمومی شدن گزارش کامل آقای مولر در شرایطی عنوان می‌شود که تا کنون تنها بخش اندکی از این گزارش توسط مسوولان منتشر شده است. این در حالی است که گزارش اصلی رابرت مولر گزارشی مطول است.

این خبر در حالی روز یکشنبه ۲۴ مارس اطلاع‌رسانی شد که تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه درباره نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ این کشور بعد از نزدیک به دو سال پیگیری‌های مداوم او و تیم همکارانش دو روز پیش پایان یافت. او گزارش خود را به دادستان کل ایالات متحده آمریکا تحویل داده بود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید نیز روز یکشنبه اعلام کرد که یافته‌ها و گزارش‌های منتشر شده اخیر در واقع تبرئه تام و تمام دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری این کشور است. آقای ترامپ طی سال‌های اخیر همواره هرگونه همکاری و یا تبانی با روسیه را رد کرده بود.

دونالد ترامپ هم در واکنش به انتشار چکیده گزارش آقای مولر در حساب رسمی تویترش نوشت :«نه تبانی، نه کارشکنی، یک تبرئه تمام و کمال» 

در همین حال تیم حقوقی دونالد ترامپ نیز به دنبال انتشار اخبار اخیر اعلام کرد که نتایج گزارش آقای مولر اثبات بیگناهی آقای ترامپ است.

میچ مک کونل، رهبر اکثریت سنای آمریکا نیز روز یکشنبه با استقبال از گزارش اخیر دادستان کل آمریکا در صورت امکان خواهان ارایه اطلاعات بیشتری در همین زمینه شد.

بعد از برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا انجمن اطلاعاتی ایالت متحده آمریکا اعلام کرد که روسیه تلاش کرده تا در انتخابات آمریکا دخالت کند.

به دنبال طرح بحث در این باره رابرت مولر به عنوان بازرس ویژه در این مورد فعالیت خود را آغاز کرد و گزارش کاملی در این زمینه تنظیم کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جرالد ندلر: گزاش مولر نشان می دهد ترامپ مرتکب جرم شده است

رئیس پیشین کارزار انتخاباتی ترامپ به ۷۳ ماه زندان محکوم شد

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد