Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

موشک کشف شده در مخفیگاه راست‌های افراطی ایتالیا را قطر ۲۵ سال پیش فروخته بود

موشک کشف شده در مخفیگاه نئوفاشیست های ایتالیا
موشک کشف شده در مخفیگاه نئوفاشیست های ایتالیا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جریان عملیات پلیس ایتالیا همچنین یک کابین هواپیما، تعدادی سلاح خودکار، اسلحه شکاری، اسلحه کمری، سرنیزه، مسلسل، مهمات و ادوات سلاح های سنگین کشف و ضبط شده است.

آگهی

موشکی که به همراه یک محموله بزرگ از سلاح های خودکار در شمال ایتالیا توسط ماموران پلیس کشف و ضبط شده پیشتر در اختیار ارتش قطر بوده است.

دوحه می گوید این موشک که رسانه ها روز دوشنبه از کشف آن در مخفیگاه راست های ایتالیا خبر دادند متعلق به ارتش قطر بوده و در سال ۱۹۹۴ به یک کشور ثالث فروخته شده است.

لولوة الخاطر، سخنگوی وزارت امور خارجه قطر ضمن اعلام این مطلب با انتشار توییتی تصریح کرد: «قطر در حال حاضر به شکلی بسیار نزدیک با طرف های مربوطه از جمله ایتالیا در حال رایزنی است تا از حقیقت ماجرا مطلع شود.»

این دیپلمات زن قطری در ادامه یادآور می شود: «اینکه موشکی بیست و پنج سال پیش فروخته شود و حال متوجه شویم به دست یک طرف ثالث غیر دولتی افتاده، بسیار نگران کننده است.»

سخنگوی وزارت امور خارجه قطر تاکید دارد که این موشک هوا به هوا، از نوع «ماترا» و ساخت کشور فرانسه است که سال ۱۹۹۴ در قالب معامله ای برای فروش مجموعه ای از چهل موشک «ماترا سوپر۵۳۰» از سوی دوحه در اختیار یک کشور دوست قرار داد شده است. خانم الخاطر همچنین تصریح می کند که در این مرحله از تحقیقات حاضر نیست که نام کشور خریدار را فاش کند.

پلیس ایتالیا روز دوشنبه از کشف و ضبط محموله ای از سلاح های گرم از جمله یک موشک در مخفیگاه نیروهای راست افراطی در شمال این کشور خبر داد. به گفته منابع پلیس این عملیات پس از شناسایی و رهگیری گروهی از اعضای گروه های نئونازی که در پی فروش سلاح بودند آغاز و به نتیجه رسید.

بیشتر بخوانید: کشف موشک در مخفیگاه راست‌های افراطی ایتالیا

رویترز
کشف انواع سلاح و مهمات در مخفیگاه راست های افراطی در ایتالیارویترز

ماموران پلیس ایتالیا در جریان این عملیات به مخفیگاه نیروهای نئونازی راه یافته و موفق به کشف و ضبط یک موشک هوا به هوا کاملا سالم شدند که پیشتر در اختیار ارتش قطر بوده است.

این موشک ساخت فرانسه از نوع «ماتا سوپر ۵۳۰ اف» است که ۲۴۵ کیلوگرم وزن دارد و طول آن نیز ۳ متر و ۵۴ سانتی متر گزارش شده است.

یک کارشناس تسلیحاتی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه این موشک را نمونه ای مدرنیزه شده از موشک های «آر-۵۳۰» معرفی و تصریح کرده است که استفاده از چنین موشکی بدون بکارگیری هواپیما فرایندی «بسیار پیچیده» است.

در جریان عملیات پلیس ایتالیا همچنین یک کابین هواپیما، تعدادی سلاح خودکار، اسلحه شکاری، اسلحه کمری، سرنیزه، مسلسل، مهمات و ادوات سلاح های سنگین کشف و ضبط شده است. در این عملیات همچنین سه نفر دستگیر شده اند که یک تن از آنها سوئیسی است. یکی از بازداشت‌شدگان با نام فابیو دل برجیولو در سال ۲۰۰۱ به عنوان نامزد حزب نئوفاشیست «فورزا نواوا» در انتخابات مجلس سنای ایتالیا حضور داشته، هرچند موفق به ورود به مجلس نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس ایتالیا طرح تشکیل یک حزب نازی را در این کشور خنثی کرد

اختلاف دولت ائتلافی ایتالیا بر سر رئیس جدید کمیسیون اروپا و کمک مالی روسیه

جرایم ناشی از نفرت در عرض یک سال در ایتالیا «۴ برابر» شده است