Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اختلاف دولت ائتلافی ایتالیا بر سر رئیس جدید کمیسیون اروپا و کمک مالی روسیه

نخست وزیر ایتالیا به همراه دو معاونش سالوینی و دی مایو
نخست وزیر ایتالیا به همراه دو معاونش سالوینی و دی مایو Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هشدار رهبر جنبش پنج ستاره در باره انزوای ایتالیا در اروپا در حالی مطرح می شود که تقابل دو جناح دولت ائتلافی بر سر اتهامات مطرح در باره کمک های مالی روسیه به حزب دست راستی لیگ نیز پیش از این بر احتمال شکننده بودن این ائتلاف دامن زده بود.

آگهی

لوئیجی دی مایو، رهبر جنبش ضد ساختار «پنج ستاره» و معاون نخست وزیر ایتالیا با انتقاد از رویکرد دیگر جریان شریک در ائتلاف سیاسی این کشور در عدم حمایت از رئیس جدید کمیسیون اروپا هشدار داد که این اقدام می تواند به منزوی کردن کشور در اروپا منجر شود.

آقای دی مایو که حزب تحت رهبری وی به عنوان بخشی از دولت ائتلافی ایتالیا در پارلمان اروپا به خانم اورزولا فن در لاین، رئیس اجرایی جدید کمیسیون اروپا رای داده است با این سخنان به نوعی ماتئو سالوینی، رهبر حزب راست افراطی لیگ را مورد انتقاد قرار داد که به صورت آشکار مخالفت خود را با این انتخاب اعلام کرده است.

تحلیلگران سیاسی معتقدند که رویارویی دو جریان تشکیل دهنده دولت ائتلافی بر سر رای به ریاست مهمترین مرجع سیاسی و اجرایی در اتحادیه اروپا می تواند امیدهای رم برای برخورداری از جایگاه مناسب و دستیابی به یک سمت کلیدی در ساختار جدید نهاد اروپایی را به یاس تبدیل کند.

هشدار رهبر جنبش پنج ستاره در حالی مطرح می شود که تقابل دو جناح دولت ائتلافی بر سر اتهامات مطرح در باره کمک های مالی روسیه به حزب دست راستی لیگ نیز پیش از این بر احتمال شکننده بودن این ائتلاف دامن زده بود.

لوییجی دی مایو روز پنجشنبه با اشاره به این موضوع تاکید کرده است که اگر می دانست که حزب لیگ کمک مالی از روسیه دریافت کرده در دولت ائتلافی باقی نمی ماند. این درحالیست که ماتئو سالوینی پیشتر در واکنش به این شایعات هرگونه دریافت کمک مالی از سوی حزبش را به شدت تکذیب کرده بود.

بیشتر بخوانیدانکار سالوینی و اصرار بازفید؛ «رهبر راستگرایان افراطی ایتالیا از روسیه پول دریافت کرد»

ماتئو سالوینی، رهبر حزب لیگ و دیگر معاون نخست وزیر ایتالیا همچنین پیشتر در گفتگو با نشریه کوریرا دلا سرا اعلام کرده بود که «زمان انحلال پارلمان فرا رسیده و بهتر است به این موضوع و نیز برگزاری انتخابات زودرس پس از تعطیلات تابستانی پارلمان فکر کنیم.»

دی مایو، رهبر جنبش پنج ستاره اما در تازه ترین موضع خود در این خصوص گفته است که دولت ائتلافی سقوط نخواهد کرد زیرا این تنها ائتلاف ممکن است و حزب وی هرگز با جریان چپ میانه آلترناتیو اکثریت تشکیل نخواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موشک کشف شده در مخفیگاه راست‌های افراطی ایتالیا را قطر ۲۵ سال پیش فروخته بود

پوتین: ایتالیا رابطه روسیه و اتحادیه اروپا را ترمیم کند

درگیری در مجلس ایتالیا بر سر لایحه جنجالی دولت؛ یک نماینده راهی بیمارستان شد