Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جرایم ناشی از نفرت در عرض یک سال در ایتالیا «۴ برابر» شده است

جرایم ناشی از نفرت در عرض یک سال در ایتالیا «۴ برابر» شده است
Copyright REUTERS/Guglielmo Mangiapane
Copyright REUTERS/Guglielmo Mangiapane
نگارش از Lillo Montalto Monella
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در مجموع ۱۵۵۱ جرم ناشی از نفرت از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ میلادی در ایتالیا به ثبت رسیده که ۳۶۰ مورد آن مربوط به سال ۲۰۱۸ میلادی است. این رقم در سا‌ل ۲۰۱۷ تنها ۹۲ مورد و در سال ۲۰۱۰ تنها ۱۳ مورد بوده است.

آگهی

دیده‌بان امنیت در برابر اقدامات تبعیض‌آمیز ایتالیا در آخرین گزارش خود اعلام کرده است که میزان «جرایم ناشی از نفرت» در عرض یک سال چهار برابر افزایش یافته است.

اطلاعات مربوط به این جرایم که به دسته‌های گوناگونی از جمله مذهب، نژاد، جنسیت، گرایش جنسی و معلولیت تقسیم می‌شود از طریق مراکز دولتی و سازمان‌های غیردولتی فعال در زمینه جرم و جنایت جمع‌آوری شده است.

دیده‌بان امنیت در برابر اقدامات تبعیض‌آمیز نهادی است که زیر نظر وزارت کشور ایتالیا و بخش فرصت‌های برابر فعالیت می‌کند.

در مجموع ۱۵۵۱ جرم ناشی از نفرت از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ میلادی در ایتالیا به ثبت رسیده که ۳۶۰ مورد آن مربوط به سال ۲۰۱۸ میلادی است. این رقم در سا‌ل ۲۰۱۷ تنها ۹۲ مورد و در سال ۲۰۱۰ تنها ۱۳ مورد بوده است. سال ۲۰۱۴ نیز رتبه دوم بیشترین تعداد جرایم ناشی از نفرت را دارد.

آمار مربوط به جرایم ناشی از نفرت در ایتالیا اطلاعات جالبی در مورد ترکیب جامعه در اختیار مقامات قضایی و پژوهشگران علوم اجتماعی و انسانی قرار می‌دهد با این حال به دلیل سیستم ناکارآمد کشف جنایت در ایتالیا، احتمال می‌رود میزان این جرایم بیشتر از تعداد ذکر شده در آن گزارش است.

داده‎های بدست آمده از جرایم ناشی از نفرت به همراه قدرت گرفتن احزاب راست‌گرا در ایتالیا در سال‌های گذشته می‌تواند نشانه‌ای از پائین آمدن آستانه تحمل مردم این کشور نسبت به اقلیت‌های نژادی، مذهبی و جنسی قلمداد گردد.

انتخابات سراسری ایتالیا در ۴ مارس ۲۰۱۸ در پیِ انحلال پارلمان در ۲۸ دسامبر ۲۰۱۷ توسط رئیس‌جمهور سرجیو ماتارلا برگزار شد. حزب لگا به رهبری ماتئو سالوینی و جنبش پنج‌ ستاره به رهبری لوئیجی دیماریو و ائتلاف چپ میانه به رهبری نخست‌وزیر وقت ماتئو رنتسی، بالاترین آراء را کسب کرده دولت ائتلافی تشکیل دادند.

ماتئو سالوینی که رهبری حزب راستگرای لگا را بر عهده دارد هم‌اکنون معاون نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا است. آقای سالوینی از مخالفان مهاجرت غیرقانونی و ازدواج همجنس‌گرایان است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موشک کشف شده در مخفیگاه راست‌های افراطی ایتالیا را قطر ۲۵ سال پیش فروخته بود

سالوینی: قصد ندارم دولت ایتالیا را به زیر بکشم

انتخابات در ساردنیای ایتالیا؛ چالش قدرت بین دو حزب ائتلافی دولت