Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سالوینی: قصد ندارم دولت ایتالیا را به زیر بکشم

ماتئو سالوینی و جوزپه کونته
ماتئو سالوینی و جوزپه کونته Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا و رهبر حزب راست افراطی «لیگا»، روز سه شنبه ۴ ژوئن گفت وی قصد ساقط کردن دولت ایتالیا را ندارد اما می‌خواهد که کابینه با فوریت بیشتری اصلاحات مورد نیاز را دنبال کند.

آگهی

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا و رهبر حزب راست افراطی «لیگا»، روز سه شنبه ۴ ژوئن گفت وی قصد ندارد دولت ایتالیا را به زیر بکشد اما می‌خواهد که کابینه با فوریت بیشتری اصلاحات مورد نیاز را دنبال کند.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا روز دوشنبه تهدید کرده بود در صورتی که دو حزب تشکیل دهنده دولت، جنبش ۵ ستاره و لیگا، به جر و بحث‌های بی‌پایان خود خاتمه ندهند و بر طبق یک سیاست واحد همکاری نکنند استعفا می‌دهد.

وزیر حمل و نقل ایتالیا گفته است که حزب لیگا به رهبری آقای سالوینی تلاش دارد تا با فشار بر تصویب قانون جدید ساخت و ساز، دولت را ساقط کند.

حزب لیگا می گوید تعلیق قانون فعلی حاکم بر مناقصه‌های دولتی در صنعت ساخت و ساز برای دو سال به روند رشد اقتصاد شدت می‌بخشد. این در حالی است که حزب دیگر ائتلاف، جنبش ۵ ستاره، این طرح را دربرگیرنده خطر بروز فساد می‌بیند.

بیشتر بخوانید:

آقای سالوینی که در گفتگو با رادیو ار.تی.ال شرکت کرده بود اظهار داشت هر زمان دولت بخواهد وی آماده مذاکره درباره طرح پیشنهادی‌اش است.

بحران در دولت ائتلافی ایتالیا از هفته گذشته و پس از انتخابات پارلمان اروپا بالا گرفت. جنبش ۵ ستاره، جریان ساختارستیز سیاست ایتالیا به رهبری لوئیجی دی مایو با افت محبوبیت مواجه شد. این در حالی است که راست‌گرایان افراطی لگا، به صدارت ماتئو سالوینی دو برابر بیش‌تر از انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۸ رای کسب کردند.

حزب لیگا با توجه به نتایج این انتخابات می‌خواهد رویکردها و سیاست‌های خود را به‌ویژه در برابر مجازات‌های احتمالی اتحادیه اروپا بر دولت ائتلافی حاکم کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر کشور راست گرای افراطی ایتالیا در کاخ سفید

جرایم ناشی از نفرت در عرض یک سال در ایتالیا «۴ برابر» شده است

تقسیم ثروت ۶ میلیارد یورویی‌ برلوسکونی؛ دوست دختر ۳۳ ساله ۱۰۰ میلیون یورو به ارث برد