وزیر کشور راست گرای افراطی ایتالیا در کاخ سفید

وزیر کشور راست گرای افراطی ایتالیا در کاخ سفید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماتئو سالوینی اعلام کرد امیدوار است تا اروپا و آمریکا بتوانند روسیه ولادیمیر پوتین را به دلیل ارزش های مشترک اروپایی از جمله اشتراکات فرهنگی و مذهبی در جبهه غرب نگاه دارد تا روسیه به ائتلاف و اتحاد با چین خاتمه دهد.

آگهی

ماتئو سالوینی، وزیر کشور و بانفوذترین سیاستمدار حال حاضر ایتالیا در واشنگتن با وزیر خارجه ایالات متحده، مایک پمپئو و معاون رئیس جمهوری، مایک پنس دیدار و گفتگو کرد.

سالوینی، رهبر حزب راست گرای افراطی لگا، در آمریکا اعلام کرد «ارزش و اولویت های مشترک و فراوانی بین او و دولت دونالد ترامپ» وجود دارد. حزب لگا در آخرین انتخابات ایتالیا، انتخابات اروپایی، موفق شد بیشترین آرا را به خود اختصاص دهد.

ماتئو سالوینی برخلاف برخی از گروه های راست گرای افراطی اروپایی از جمله حزب اتحاد مردم فرانسه، اعلام کرد موافق نگاه و سیاست های کاخ سفید علیه ایران، ونزوئلا و لیبی و وضعیت کلی خاورمیانه است.

وزیر کشور و معاون نخست وزیر ایتالیا از حق اسرائیل در منطقه خاورمیانه و حمایت های کاخ سفید از این کشور حمایت کرد. هم چنین در گفتگو با وزیر خارجه ایالات متحده تاکید کرد که پیشرفت روزافزون اقتصادی چین برای «اروپایی ها هم امری نگران کننده» است.

سالوینی، هم چون دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد امیدوار است تا اروپا و آمریکا بتوانند روسیه ولادیمیر پوتین را به دلیل ارزش های مشترک اروپایی از جمله اشتراکات فرهنگی و مذهبی در جبهه غرب نگاه دارد تا روسیه به ائتلاف و اتحاد با چین خاتمه دهد. ماتئو سالوینی اعلام کرد امیدوار است به جای ادامه جنگ لفظی با روسیه اروپا و آمریکا برسر میز مذاکره با ولادیمیر پوتین بنشینند.

وزیر کشور ایتالیا، هم چون دونالد ترامپ، از سیاست های اقتصادی اتحادیه اروپا انتقاد کرد و گفت بروکسل اجازه استقلال اقتصادی و سیاسی را از کشورهای عضو اتحادیه اروپا گرفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سالوینی: قصد ندارم دولت ایتالیا را به زیر بکشم

نماینده پارلمان اروپا: سالوینی از پوتین پول گرفته تا اروپا را نابود کند

ماتئو سالوینی: مهاجران یک کشتی را در مدیترانه دزدیده‌اند